פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

6 פרטים קטנים שאולי לא שמתם לב אליהם בפרק האחרון של משחקי הכס

כרגיל לפני שנתחיל, אזהרת ספויילרים: הפוסט הבא מכיל אירועים שהתרחשו בפרק 6 של עונה 6 בסדרה משחקי הכס. אם לא הגעתם לשם עדיין, מומלץ לצאת מכאן בצורה מסודרת.

אז אחרי הפרק המפוצץ הקודם שהיה מלא באקשן וסצנות דרמטיות שכללו פרידה אכזרית מדמויות מוכרות ואהובות, הפרק השישי של משחקי הכס דווקא היה הפרק הראשון בעונה הזו שלא היו בו בכלל סצנות מוות. אולם, למרות היעדר אלמנט המוות, היה זה פרק עם גילויים חדשים שישפיעו רבות על המשך העלילה ועל התפתחות הדמויות, עם הרבה פרטים קטנים וחשובים שמיד נסקור אותם.

בין ההתרחשויות שקרו בפרק ונדבר עליהן בפוסט הזה: החיזיונות של בראן, המפגש הלא נעים של סאם וגילי עם המשפחה שלו וספציפית עם אביו ומה בעצם היתה מטרת המפגש הזה ועוד.

החיזיון של בראן

בתחילת הפרק השישי, בהמשך ישיר לסיומו הדרמטי של הפרק הקודם, אנחנו חוזרים אל מירה שסוחבת את בראן במטרה להימלט מצבא המהלכים של מלך הלילה. בראן באותו זמן נמצא בעיצומו של חיזיון תמונות רצות של כל האירועים ההיסטוריים שקרו בווסטרוז אשר השפיעו והביאו אותם לנקודה שבה הם נמצאים. התמונות התחלפו מהר מאוד ויכול מאוד להיות שפספסתם את האירועים הבאים שסביר להניח שיוצרי הסדרה יתייחסו אליהם בפרקים הבאים.

מוזמנים קודם לצפות בחיזיון בהילוך איטי בסרטון הבא:


בפעם הראשונה בסדרה, אנחנו נחשפים לדמותו של המלך אאיריז טארגאריין, אביה של דינאריז, אשר כונה "המלך המשוגע" ונרצח על ידי ג'יימי לאניסטר שהיה עד אותה נקודה המפקד של משמר המלך.

1.1 1.2

ושימו לב לפריים הבא (מתחת לטקסט) בו רואים את ג'יימי, רגע אחרי שהרג את המלך, יושב על כס המלך כאשר בצד ימין של התמונה (מוקף בעיגול) ניתן לראות את המלך מוטל על הרצפה חסר חיים.

1.4

ג'יימי הסביר לפני מספר עונות בסצנת האמבטיה שלו ושל בריאן מטארת' שהוא הרג את המלך המשוגע לאחר שציווה עליו להביא את ראשו של אביו (טייווין לאניסטר) ולשרוף את כולם, כולל הנתינים של הממלכה, באש הפרא, הנוזל ירוק החומצתי בתמונות מטה שכבר ראינו את היכולות ההרסניות שלו בקרב בלאקווטר כשסטאניס ניסה להשתלט בכוח על מעלה המלך.

2.12

הפריים הבא מהחיזיו, אותו עדיין לא ראינו במהלך בסדרה וככל הנראה תהיה לו משמעות גדולה בהמשך הדרך, מציג יד של גבר שנשענת על גופה של אישה מדממת. ככל הנראה מדובר ביד של נד סטארק הצעיר לאחר שעלה למגדל בניסיון להציל את אחותו ליאנה שנחטפה. בראן רואה את זה מיד אחרי שהוא רואה שוב את אביו בצעירותו כשהוא שואל את השומרים של המגדל "איפה אחותי?", ולכן זה ברור שהפריים של האישה המדממת הוא המשך ישיר לשאלה הזאת.

88.1

בנוסף, בראן רואה בחיזיון שלו את חאליסי והדרקונים שלה וזה בעיקר מדגיש לנו את ההיקף של המידע שהוא מקבל מהעורב בעל שלוש העיניים. בראן מודע לכל מה שהתרחש בעבר ומתרחש בהווה ברחבי ווסטרוז. וזה כולל את כל האירועים שהתרחשו בסדרה עד עתה, כולל החתונה האדומה, הגורל של האחים והאחיות שלו, קרב הארדהום שבו ג'ון סנואו ראה את צבא המתים של מלך הלילה וכו'.

10

עוד פריים מתוך החיזיון שחשוב מאוד להתמקד בו הוא הפריים הבא בו רואים את הצל שמטילים הדרקונים על גגות הבתים במעלה המלך. לבראן כבר היה את החיזיון הזה בעבר ואנחנו מנחשים שמדובר בכלל בחיזיון מהעתיד הנוגע לאירוע שעתיד להתרחש כאשר חאליסי תחצה את הים יחד עם שלושת הדרקונים והצבא שלה במטרה לתפוס את השלטון.

9

מעבר לחיזיונות של בראן היו עוד שני אירועים משמעותיים בפרק שחשוב לדבר עליהם:

החרב שסאם גנב מאביו

כל הסצנה של סאם שמגיע להורן היל בכדי להפקיד את גילי אצל משפחתו היתה קו עלילה פחות מעניין שנראה כי הדבר החשוב היחיד שהתרחש בו הוא הרגע בו סאם גונב לאביו את החרב ששמה Heartsbane, מעשה קצת פזיז שסביר להניח שיהיו לו השלכות בעתיד הקרוב. הסיבה שבגללה הוא היה מוכן לקחת את הסיכון הזה ולגנוב את החרב היא המקור והחומר ממנו היא עשויה.

החרב עשויה מפלדה ואלירית, חומר נדיר שחושל באמצעות אש דרקונים וקסם לפני מאות שנים. זו חרב דומה לזאת של ג'ון סנואו (לונג קלואו) והיא אחד הדברים הבודדים שיכולים להרוג מהלכים לבנים (חוץ מאבני זכוכית דרקון).

3.1

הבנים של וולדר פריי מספרים לו מדוע איבדו שליטה על ריבר-ראן (Riverrun), הם אומרים שהותקפו על ידי מספר כוחות, ביניהם בריינדן "בלאק פיש" טאלי, דוד של סאנסה ובנוסף האחווה ללא הדגל.

על ענייני באלק פיש כבר שמענו בפרק הקודם מפיו של פיטר בייליש שסיפר על כך לסאנסה, אך מה שתפס את תשומת הלב שלנו היה דווקא חברי "האחווה ללא הדגל" שקו העלילה שלהם עדיין לא הסתיים ככל הנראה ואולי נראה אותם שוב.

למה זה מעניין? הפעם האחרונה שראינו את האחווה ללא הדגל ואת המנהיג שלהם, בריק דונדאריון, שמת וחזר לחיים מספר פעמים, היתה כשאריה עזבה אותם. בספרים קו העלילה של האחווה מתפתח ביחד עם דמות חשובה שיוצרי הסדרה בחרו שלא לכלול בסדרה (עד עתה?!) ואנחנו מדברים על ליידי סטון-הארט. כדי להרוס לאלה מכם שלא קראו עדין את הספרים אנחנו מעדיפים שלא להרחיב בנושא, אך עצם האזכור שלהם מעניק לנו תקווה שאולי קו העלילה הזה שכולל את דמותה של ליידי סטון הארט, עוד צפוי לנו בהמשך.

קליק לעוד פוסטים בנושא משחקי הכס

12

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...