פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

4 פרטים קטנים שאולי לא שמתם לב אליהם בפרק האחרון של משחקי הכס

כרגיל לפני שנתחיל – אזהרת ספויילרים – הפוסט הבא מכיל אירועים שהתרחשו בפרק 5 של עונה 6 בסדרה משחקי הכס. אם במקרה לא הגעתם לשם עדיין, מומלץ לצאת מכאן בצורה מסודרת.

פרק אמצע העונה של משחקי הכס היה עצוב במיוחד לאור העובדה שנפרדנו בצורה ברוטלית מכמה דמויות אהובות מאוד. יחד עם הצער המובן מאליו, אפשר לומר שקיבלנו הרבה יותר ממה שאנחנו רגילים לקבל מיוצרי הסדרה בשביל פרק אמצע עונה, כאשר שתי שאלות גדולות ומעניינות זכו למענה בפרק אחד – מאיפה הגיעו/נוצרו המהלכים הלבנים ומהי הסיבה האמיתית לכך שהודור יכול לומר רק מילה אחת – "הודור", ומה המשמעות של אותה מילה.

הפרק ללא ספק הצליח לרגש ולהביא צופים רבים לכדי דמעות. בנוסף לרגעים המרגשים בסיומו קרו דברים נוספים בפרק: בראן למד על ההיסטוריה והמקור של המהלכים הלבנים, סאנסה התעמתה עם פיטר בייליש והעמידה אותו על הטעות שהוא עשה כששלח אותה לידיו הפסיכיות של רמזי, וכמובן, אי אפשר שלא להזכיר את הופעת הבכורה הנהדרת של הכוהנת האדומה "קינבארה" (אניה בוקשטיין), שגרמה אי נוחות משעשעת שלא ראינו עד היום אצל לורד ואריז.

אך כרגיל, כמו שאתם כבר יודעים, בסדרה הזאת רב הנסתר על הגלוי וכך גם היה בפרק הזה. מוזמנים לגלול למטה במורד הפוסט ולשים לב למספר פרטים קטנים שאולי פספסתם כשצפיתם אתמול בפרק.

האיש הקשור לעץ אותו הפכו ילדי היער למהלך לבן, כבר הופיע בסדרה מספר פעמים.

סוף סוף קיבלנו את התשובה מאיפה מגיעים מהלכים לבנים לעולם: ילדי היער יצרו אותם. אבל הבחור שקשור לעץ בתמונה מתוך הפרק לא סתם הופך למהלך לבן רגיל, מדובר בשחקן ולדימיר פורדיק אשר בדרך כלל מופיע בסדרה כשהוא כולו מכוסה באיפור ואביזרים נוספים על גופו ופניו כך שסביר להניח שלא זיהיתם אותו.

1

אם לא ניחשתם עד עכשיו, אז השחקן הזה מגלם את דמותו של "מלך הלילה", המהלך הלבן הראשון ובעצם המנהיג של המהלכים הלבנים. לאחר שידור הפרק החמישי, אחד המפיקים של הסדרה סיפר בנוגע לסצנה המדוברת ולדמותו של מלך הלילה, כי הדמות שלו נתפסת בעיני רבים כהתגלמות הרוע האבסולוטי הטהור, ואותו רגע מכונן שבו ילדי היער עשו את מה שעשו מראה שמתחת למעטפת הקפואה והמרושעת של מלך הלילה היה פעם אדם תמים שלא ממש ניתנה לו בחירה.

2

שימו לב לסידור האבנים שמופיע מעל העץ העתיק בחיזיון של בראן. כבר ראינו את הסידור הזה בעבר.

במהלך הסצנה שבה מלך הלילה נוצר על ידי ילדי היער, המצלמה עשתה זום אאוט על מנת לחשוף בפנינו את האבנים שמסביב לעץ העתיק, אשר היו מסודרות בצורת ספירלה. על פי יוצרי הסדרה מדובר באחד מהסמלים שילדי היער היו משתמשים בהם בפולחנים שלהם.

3

הפעם האחרונה שראינו את הצורה הזאת היתה בעונה 3. כשג'ון סנואו היה שבוי של מאנס ריידר והפראיים. הסייר שלהם הביא אותם לנקודה שנקראת "האגרוף של האדם הראשון" והם מגלים שמשמר הלילה שהיה שם הותקף על ידי צבא של מהלכים לבנים (אתם יכולים להיזכר בזה כאן) שהשאירו אחריהם גופות מרוטשות של סוסים אשר פוזרו בדפוס זהה לספירלה שאנחנו רואים בתמונה הנ"ל. על פי החיזיון של בראן אנחנו יכולים להבין כעת שהסמל הזה קשור לילדי היער, שבעצם יצרו את המהלכים הלבנים.

4

הלהקה האיסלנדית Of monsters and men הנהדרת הבזיקהלהופעת אורח קטנה בפרק בתור נגני ההופעה בבראבוס.

חברי הלהקה הם מעריצים נלהבים של הסדרה ושמחו לקחת חלק בפרק בהופעת אורח קטנטנה, בסצנה שבה אריה סטארק עומדת בקהל ורואה (שוב) לנגד עיניה את ראשו של אביה נערף, הפעם בהצגה.

6

משחקי הכס תמונה

החורף הרג את הקיץ – באופן מטפורי ומילולי

הזאב של בראן, "סאמר", היה לצערנו הרב חלק מרשימת ההרוגים בפרק האחרון. הזאב הנאמן הקריב את עצמו בניסיון להגן על בראן, מירה והודור מהמתים המהלכים (הלבנים) שרדפו אחריהם. וכך עוד זאב של משפחת סטארק מצא את מותו.

באופן מילולי סאמר (קיץ) מת כתוצאה מהחורף וכל הדברים הרעים שהוא מביא לווסטרוז ובאופן מטפורי ניסו ככל הנראה להעביר לנו את התחושה שהחורף הגיע כדי להישאר ולהקפיא את ווסטרוז.

7

באמצעות: tech insider

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...