מיד תעברו לכתבה...

דלג
פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אתר שמבקש מכם לקבוע האם חפץ כלשהו הוא גיי או אוקיי מסתיר מאחורי מסר חשוב מפתיע

האתר Gay Or Nay, הוא לכאורה עוד מיניסייט מטופש, המציג תמונות של כל מיני חפצים יומיומיים ומבקש מהגולשים לקבוע האם אותו מוצר הוא גיי או לא. כך למשל, תיתקלו בתמונות של זוג דובדבנים, כוס קאווה, חולצת טי ורודה ועוד, ולאחר שתקבעו את דעתכם לגביו, תוכלו לראות את סטטיסטיקת ההצבעות של כלל הגולשים. אולם, האתר הזה מסתיר מאחוריו מסר מפתיע וסוגייה חשובה במיוחד.

לאחר סדרת תמונות של חפצים, תופיע בפניכם גם תמונה של מחט, ואחר כך תמונה של שקית דם. התמונות הללו אינן מקריות, כאשר בסוף התהליך, לאחר שסיימתם לחוות דעתכם על המוצרים, מופיע המסר המעניין מאחורי המיניסייט הזה, הנוגע לתרומות דם של הומואים.

קליק למעבר לאתר 

הומו או לא 2

לא בטוח שידעתם את זה, אבל מרבית המדינות בעולם, כולל ארצות הברית וישראל, אוסרות על קבלת מנות דם של גברים הנוהגים לקיים יחסים עם בני מינם. למעשה, תרומת דם של הומוסקסואל תתקבל בארץ רק בתנאי שהתרום הכריז כי לא קים יחסי מין עם גברים מאז שנת 1977, השנה בה נאסרה באופן רשמי קבלת תרומות דם של הומואים, גם בישראל וגם בארצות הברית. האתר Gay Or Nay קורא להפסיק את האפלייה הזאת ולאפשר תרומות דם של גברים הומואים בארצות הברית, ומזמין את הגולשים לחתום על עצומה מיוחדת לקידום הנושא הזה.

הסיבה בגללה נדחות מנות דם של הומואים היא כמובן החשש מכך שמנות הדם הללו יהיו נגועות בנגיף ה-HIV. נכון, המנות כולן עוברות בדיקות קפדניות לפני שמאושרות לשימוש ולהצלת חיים, אך תוצאות הבדיקה הקובעת האם המנות נגועות ב-HIV  מתייחסת רק לתקופה של שלושה חודשים אחורה ומטה, כך שאם למשל אדם כלשהו נדבק באיידס בתקופה הקצרה שלפני הבדיקה, לא ניתן יהיה לזהות זאת. לכן, בעקבות העובדה כי להומואים סיכוי גבוה יותר להידבק בנגיף, נאסר עליהם לתרום דם.

כמובן, מנגד, ניתן לטעון כי גם מנות דם של אנשים שקועקעו לאחרונה, או קיימו יחסים ללא אמצעי מניעה לאחרונה, עשויות להיות מסוכנות לא פחות, ועל כן עולה הטענה לאפליה, ומניעה מאוכלוסיה ספציפית את היכולת לעזור ולתרום לחברה.

אין ספק כי מדובר בסוגייה סבוכה, וכנראה שלא צפוי שינוי במדיניות של מרבית המדינות בזמן הקרוב. למרות זאת, הקמפיין הזה מעלה לסדר היום נושא חשוב שיש להעלות את המודעות אליו, גם אם היא לא תביא לשינוי בפועל.

הומו או לא 1
הומו או לא 3

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...