מיד תעברו לכתבה...

דלג
פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

פרסומת מעוררת מחלוקת: המשחקים האולימפיים תמיד היו קצת גייז

פרסומת חדשה ומעוררת מחלוקת של עמותה קנדית הפועלת למען שוויון זכויות לקהילת הלהט"ב, מעוררת סערה ברשת בימים האחרונים. סרטון הפרסומת, ברוח המשחקים האולימפיים המתקיימים בעיר סוצ'י שברוסיה בימים אלה ממש, מציגה צמד מתחרים מענף מירוץ המזחלות הזוגי כשהם מתכוננים להזנקה, כאשר ההכנה שלהם לזינוק נראית קצת כמו אקט מיני בין שני גברים, תחת המסר המאוד לא פוליטיקלי קורקט "המשחקים האולימפיים תמיד היו קצת גייז, הואו נילחם כדי להשאיר אותם ככה".

כידוע, בשנים האחרונות העבירה הממשלה ברוסיה גל של חוקים שמטרתם פגיעה בזכויות ההומואים והלסביות ברוסיה, כשבראשם החוק האחרון שעבר לפני מספר חודשים ואוסר לקיים "תעמולה הומוסקסואלית" מכל סוג, לרבות ביטויי אהבה הומוסקסואלים בפומבי.


הפרסומת המציגה את צמד הספורטאים ה"מפמפמים" לכאורה זה את זה כשברקע הלהיט “Don’t you want me baby”, היא אמנם אמיצה ובועטת, אך גם זכתה לביקורת קשה מצד אלה שאמנם תומכים בקהילה הגאה אך לא ממש מבינים מה פשר המסר המוזר שהפרסומת מנסה להעביר. במקום להציג ספורטאים הומוסקסואלים ואת הישיגהם, הפרסומת לוקחת סיטואציה ספורטיבית מוכרת מענף המזחלות ובעצם מרמזת לכך שקירבה פיזית כלשהי בין שני גברים מסמלת הומוסקסיאליות, כך שהיא בעצם מחזקת את הדעות הקדומות והסטראוטיפים הללו במקום להילחם בהם.

אז המטרה רצינית וחשובה, הביצוע קצת פחות מוצלח, אך המסר עובר גם עובר ויותר מארבעה מליון גולשים כבר צפו בסרטון. הפרסומת הזו כנראה לא תשנה שום דבר בגישה של הממשל הרוסי כלפי הקהילה, אבל אם היא תעלה עוד קצת את המודעות לנושא, או תגרום למפרסמים ולגופים אחרים לנקוט עמדה ברורה, היא עשתה את שלה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...