פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ממולוגיה: הממים והגאגים החריפים של השבוע

בשיתוף תןגאג

לא נתחיל את הפינה החדשה והמעולה שלנו בלי הסבר מפורט על מה זה מים (Meme) ומה זה גאג (Gag). סתם אנחנו כן, למי יש כוח לחפירה הזו? לאף אחד. אז בואו נתחיל.

מדי כמה ימים מגיע גאג חדש לפיד שלנו, אם זה על חשבון פוליטיקאים, זמרים חסרי כישרון, סלבריטיז רפי שכל ולעיתים גאגים פחות מוכרים שעברו גיור והותאמו לקהל הישראלי כשבדר"כ מדובר בסדרת המשכונים לגאג מצליח אחד, שנותנים לכל האנשים היצירתיים העוסקים בעניין אפשרות לבטא את עצמם ואת סגנון ההומור שלהם באמצעות גאג. בפינה השבועית/דו שבועית/מתי שיצא לנו החדשה שלנו, נסקור תופעות ומגמות בולטות בעולם הגאגים והממים.

השבוע היה זה המם things boys do that we love שהצליח לסחוף אחריו את הגולשים. לכאורה מדובר בסדרת תמונות תמימה לחלוטין המציגות באופן ויזואלי כל מיני דברים שנשים אוהבות בגברים. אולם, להטוטני הרשת לא יתנו לתופעה כזו להשתלט על פיד. לא באינטרנט, ממש לא. האמת היא שכנראה אותן תמונות מצאו את דרכן למחשבו של גאון אחד, חבר באתר רדיט הפופולארי שמוכר בתור מכונת ממים משומנת, שהחליט לעשות להן ריפורמט (כמו שעשו בעבר לסדרת תמונות דומה בשם "just girly things") ולהפוך אותן לגאג מעולה, שכנראה לא יעלם כל כך מהר מהפוקוס ב-WWW.

הגאג הראשון (שפורסם בינואר 2013) לפי אתר Know Your Meme, שילב  את חברי מטאליקה בעבר ובהווה. לא ממש מצחיק אבל כנראה שבאותו עמוד ברדיט הוא צבר הצלחה כזו שגרמה ל-buzzkill מטורף סביב הגלריה הנשית והמעצבנת מאד הזו:

1

וכך, בדרך לא דרך הגיעה התבנית החביבה לארץ הקודש ועברה גיור, בתןגאג – אתר הממים הישראלי עלתה התמונה הבאה, שהיתה בין הראשונות בנושא, ופורסמה על ידי המשתמש 'אלפסי'

2

לאחר שהגאג הראשון בנושא עלה בפייסבוק ישראל, החלו לעלות עשרות אם לא מאות גאגים באותו נושא, אחד החלוצים היה Ran Finkelstein:

3

דני קמושביץ בעמוד סטטוסים מרושעים

4

תן גאג: פורסם על ידי Asdfg

5

תן גאג פורסם על ידי גלעד

6

תן גאג פורסם על ידי רון321

 7

תן גאג פורסם על ידי Danihell

8

 תן גאג, חייבים קצת פוליטיקה, פורסם על ידי Yankis

 9

אתם יכולים לצפות בכל הגאגים בנושא, באתר 10GAG, תחת הטאג: thingsboysdowelove

ולאוסף ענק באתר We know memes

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...