פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

גועל נפש: עמוד פייסבוק סוחט מכם לייקים במרמה תוך ניצול מותו של אריק איינשטיין

בעוד הגולשים ברשת עסוקים באבל ושיתוף זכרונות ותחושות על מותו של הזמר והיוצר האדיר אריק איינשטיין, יש מי שכבר מנצל את המוות הפתאומי של איינשטיין לטובת תרמית פייסבוק המנצלת את כאבם של הגולשים בכדי לייצר לייקים לעמוד פייסבוק בשם "מגירת הסטטוסים".

מדובר בתרמית פישינג קלאסית. אם נתקלתם בחברים בפייסבוק ששיתפו לינק הקורא לכם להיכנס ולהדליק נר זיכרון וירטואלי לזכרו של איינשטיין, דעו לכם כי מדובר בתחבולה.

הלינק המופיע על פיד הפייבסוק אצל גולשים רבים נראה כך:

לינק תרמית פישינג

לחיצה על הלינק תוביל אתכם לעמוד נחיתה בו תראו את ההודעה הבאה:

תרמית פישינג

לחיצה על המודעה תעביר אתכם לעמוד הנחיתה לזכרו של אריק איינשטיין בו תתבקשו להדליק נר זיכרון וירטואלי, על ידי לחיצה על לינק ושיתוף של האתר עם החברים שלכם בפרופיל הפייסבוק האישי שלכם.

תרמית פישינג 2

אלא שלמרות הרצון הטוב של הגולשים להשתתף בצער הלאומי על לכתו של איינשטיין, לא מדובר ביוזמה חברתית מבורכת כי אם בתרמית. אי שם בדרך, בזמן שלחצם על הלינק הכחול-צהוב המוביל לאתר הזיכרון של איינשטיין, נתתם גם לייק לעמוד פייסבוק בשם "מגירת הסטטוסים" ללא ידיעתכם וללא אישורכם.

מגירת הסטטוסים

העמוד הזה זכה היום לתוספת משמעותית של כמה אלפי לייקים והכל תוך ניצול האבל של הגולשים והרצון שלהם לחלוק כבוד אחרון לאמן האהוב עליהם כל כך. אתם מוזמנים לעשות מעשה, להיכנס לעמוד ולדווח עליו. התופעות הללו הן פשוט מחליאות, ומוטב כי העמוד הזה יימחק כמה שיותר מהר מנוף הפייסבוק שלנו. ראו הוזהרתם.

תודה רבה לעמרי חיון ששלח.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...