פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הצלם הזה משתמש בתוכנה לזיהוי פנים כדי לאתר אנשים שהוא מצלם ברכבת והתוצאה פשוט מפחידה

צלם רוסי בשם איגור צבטקוב החליט להרים פרויקט: להסתובב ברכבת התחתית של סנט פטרסבורג ולצלם בסתר את הנוסעים בדרכם לעבודה או לסידורים. הוא תפס אותם שקועים בטלפון או בוהים או משועממים. אתם יודעים, מה שכולם עושים ברכבת. אבל לא מדובר כאן בעוד פרויקט צילום אורבני היפסטרי מגניב סטייל "Humans of new york".

לפרויקט הזה קוראים "Your Face is Big Data" ("הפנים שלכם הם מאגר נתונים גדול" בתרגום חופשי) וכמו שאפשר להבין מהשם, המטרה של הצלם היא להראות שמספיק צילום אחד שלנו ואפשר להשיג באמצעותו הרבה מידע עלינו, ודי בקלות. אז אחרי שהוא צילם מאה אנשים תמימים ברכבת של מוסקבה, הוא הריץ על התמונות תוכנת זיהוי פנים בשם FindFace, שהיא חינמית וזמינה לכל אחד. חוץ מזה, הוא השתמש בתוכנה כדי לסרוק תמונות של 55 מיליון משתמשים ברשת החברתית הפופולרית ברוסיה, VK (תואמת פייסבוק).

הבדיקה של צבטקוב הצליחה למצוא את פרופיליהם של 70% מהאנשים שהוא צילם, למרות שחלק מהתמונות לא יצאו ממש דומות. ובכל זאת, זהותם של האנשים האלו נמצאה בלי בעיה. מלחיץ? בהחלט. לפי צבטקוב, ככה יראה העתיד שלנו אם נמשיך לחשוף יותר מדי מעצמנו ברשתות חברתיות. עכשיו צריך לבחור אם ללכת עם מסכת סקי ברכבת התחתית ובכל מקום, או להרגיע קצת עם הפייסבוק ולשנות את הגדרות הפרטיות. הבחירה כולה שלכם.

ועכשיו אתם מוזמנים להתרשם מהזיהויים של הנוסעים האלמוניים ברכבת (משמאל התמונה שצילם צבטקוב, מימין התמונה שאיתרה התוכנה מתוך פרופילי המצולמים ברשתות החברתיות):

פרצוף

פרצוף2

פרצוף3

פרצוף4

פרצוף5

פרצוף6

פרצוף7

פרצוף8

פרצוף9

פרצוף10

פרצוף11

פרצוף12

פרצוף13

פרצוף14

פרצוף15

פרצוף16

פרצוף17

פרצוף18

פרצוף19

פרצוף20

פרצוף31

פרצוף32

פרצוף33

באמצעות: boredpanda

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...