פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סטטוסים מרושעים: עמוד הפייסבוק שיכניס קצת רוע לפיד שלכם

דיון עתיק יומין ללא תשובה חד משמעית דן בשאלה חשובה: כמה זמן צריך לעבור לפני שמותר לצחוק בהומור שחור על אירוע טראגי כלשהו שהתרחש? בישראל, הדיון הזה עולה לרוב סביב נושא בדיחות השואה. לצד אנשים שמרשים לעצמם לצחוק, לשמוע ולספר בדיחות כאלה, יש אנשים רבים שגם כמעט 70 שנים לאחר סיום המלחמה, יתקשו להבין איך אפשר לעשות צחוק מאירוע טראגי בסדר גודל כזה.

בעידן הפייסבוק, בו ידיעות על אירועים טראגיים מקומיים או מרחבי הגלובוס מציפים את הפיד שלנו בכל יום, יש מי שמתקשים להתאפק ומפרסמים סטטוסים מלאי ציניות או הומור שחור על אותם מקרים ולרוב יוצרים ויכוחים סוערים וטעונים בנוגע לרמת הטאקט שלהם.

מאיר כץ הוא מסוג האנשים שהומור שחור הוא דרך חיים עבורם, במיוחד במציאות הישראלית הקשוחה, אך גם הוא מבין כי קיר הפייסבוק הוא לא תמיד מקום מתאים לפרסם את המחשבות המצחיקות/נוראיות שלו. לכן, הוא החליט לפתוח עמוד פייסבוק בשם "סטטוסים מרושעים", בו הוא מרשה לעצמו להתפרע בלי מעצורים ולצחוק על כל נושא אפשרי כולל מוות, תאונות, שואה ועוד.

מאיר מספר למערכת הפטריה כי הרעיון נולד כשהחל מתלבט בנוגע לפרסום סטטוסים כאלו ואחרים, מתוך החשש שהגולשים לא יראו זאת בעין יפה בעקבות התפיסה המקובלת כי "יש דברים שלא צוחקים עליהם". מאיר תהה האם קיימת במה מתאימה: " אמרתי לעצמי, נכון, יש טוקבקים בYNET  ויש 'סטטוסים מצייצים' וכל מיני מקומות שאפשר להגיב ורוב האנשים שיראו את זה, לא ממש מכירים אותך, אבל אם היה מקום שמתמקד רק בדברים מרושעים וכשאני אומר מרושעים אני לא מתכוון לסטטוסים שהם 'הערבים הם %#^' וכדומה. אני משתדל כמה שיותר לקחת את זה בקטע של הומור, כי לא חסרים אנשים שאוהבים הומור מרושע".

סביר להניח שהדעות בדבר הלגיטימיות של עמוד מסוג זה תהיינה חלוקות, וסביר אף יותר שיהיו מי שיראו את העמוד הזה בעין מאוד לא אוהדת. שאלנו את מאיר כיצד הוא מגיב לביקורת שלילית מכיוון הגולשים. "בינתיים, היו כמה אנשים שרשמו בתגובות שאני "רע" או משהו, אבל לצורך העניין, אף אחד לא חייב לעשות לייק לדף כזה, שכל המטרה שלו היא לצחוק על דברים שהם לחלוטין מחוץ לקונצנזוס".

בשורה התחתונה, מדובר בעמוד שמספק מדי פעם יציאות משעשעות ומידי פעם אולי יצליח לעצבן אתכם. הגולשים אגב, מעלים המון סטטוסים לקיר העמוד, ושולחים למאיר המון כתבות וסיפורים מהעולם אשר דורשים לדעתם התייחסות צינית ומרושעת. בינתיים, הנה כמה סטטוסים מצחיקים ומרושעים במיוחד מתוך העמוד.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...