פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

חפצים ואובייקטים דוממים מגשימים את החלומות שלהם בסדרת תמונות נפלאה

אם הדאודורנט שזוכה לבקר בבית השחי שלכם לפחות פעם ביום היה יכול היה לדבר, מה הוא היה אומר? ומה עם הארנק שכלוא באופן קבוע בכיס של המכנסיים שלכם וסוחב את המשקל שלכם על הגב שלו?  מה היו מספרים לכם המקלדת והעכבר שמעולם לא עזבו את השולחן במשרד שלכם ויצאו לגלות את העולם? מרבית בני האדם מוצאים את עצמם נקשרים לחפצים דוממים בעלי ערך סנטימנטלי עבורם, אבל מרביתם, או לפחות השפויים שבהם, לא נוהגים לפתח איתם שיחה, בעיקר בגלל שהם אף פעם לא עונים.

ערן קרויטורו, 32, צלם ואנימטור ישראלי, מצא את עצמו על הגג של מגדל ‘משה אביב’ בתל אביב במסגרת מפגש צילום עם חברים. כששלף את המצלמה והחל לצלם, הוא שם לב לעובדה שמגובה רב, כשמביטים על העולם מלמעלה, בני האדם הופכים מיניאטוריים וחסרי משמעות והשחקנים הראשיים בנוף הם הבניינים, המכוניות, עמודי החשמל ושאר האובייקטים הדוממים שמקיפים אותנו.

“זה היה הרגע בו הבנתי שאני יכול להשתמש בידע שלי בצילום ובאנימציה כדי להחיות אותם”, מספר קרויטורו לאתר הפטריה. המחשבה הרגעית הזאת של ערן היא גם זו שהעניקה לו השראה ליצור את סדרת התמונות הנהדרת הבאה, שמנסה להיכנס למוחם הלא קיים של חפצים שונים בחיים ולהבין מה היו השאיפות והחלומות שלהם, אם הם היו יכולים לזוז ולנהל חיים עצמאיים משל עצמם, לפחות לרגע אחד.

חפצים מגשימים חלומות 7

“לקחתי את מגדלי עזריאלי, כופפתי אותם ועזרתי להם לגעת אחד בשני. סוג של חיבוק אנושי. ברגע הזה החלטתי להמשיך לפרויקט שלם שמטרתו להחיות אובייקטים יום יומיים ולהראות את משאלות הלב שלהם”.

למרות תוספת האנימציה, הבסיס של הפרויקט הזה הוא צילום, ולכן ערן משקיע שעות ארוכות בניסיון לייצר את הפריים המושלם ועליו לשתול את התוספות הגרפיות הקטנות שלו, אלה שמעניקות את הטאץ’ הסופי לתמונה ומפיחים בה רוח חיים.

אז מה החלם הגדול של עמודי חשמל? ומה יקרה אם תשימו פטיש ושעון מעורר באותו חדר ותסגרו את הדלת? ומה החלום הגדול ביותר של המצלמה שלכם? אתם מוזמנים לגלול ולגלות את התשובות המפתיעות לשאלות הללו ואחרות. מוזמנים לבקר גם בעמוד הפייסבוק של הפרויקט ולצפות גם בסרטונים המתעדים את תהליך היצירה.

חופשי, סוף סוף!

Break Free

מצלמות בחופשה

חפצים מגשימים חלומות 2

החילזון שהצליח לנצח את האבולוציה

Evolution

מלחמת אוכל

חפצים מגשימים חלומות 4

אני די בטוח שמדובר במספר 2

חפצים מגשימים חלומות 5

ילדים. כל מה שהם רוצים כל היום זה קפה

חפצים מגשימים חלומות 6

משחקי השח

חפצים מגשימים חלומות 8

אוהבת, לא אוהבת, אוהבת?

She Loves Me!! (not..?)

מתקפת טרור בעיר המסמרים

The Attack On Nail City

הוא היה כל כך צעיר….

חפצים מגשימים חלומות 11

הצד האפל של הכובע

חפצים מגשימים חלומות 12

הזמן שלך נגמר

חפצים מגשימים חלומות 13

וכך נראה תהליך היצירה של תמונות “מתקפת הטרור בעיר המסמרים” בסרטון מאחורי הקלעים:

[xyz-ips snippet=”youtubeembed”]

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...