פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הזוי: “אגד” פסלה מודעת פרסום של קידום בגלל תמונה של חייזר

בחברת “קידום” המציעה קורסים להכנה לפסיכומטרי, ביקשו לפרסם את קורס הפסיכומטרי החדש שלהם באמצעות שלטים על אוטובוסים במספר ערים מרכזיות, וביניהן אוטובוסים של אגד בירושלים. קמודעות הפרסום כוללות דמות חייזר חביב המבשר כי “התגלתה אינטיליגנציה מתקדמת בכדור הארץ” ועוד מספר מסרים משעשעים כמו “הם כמונו, רק יותר מתקדמים” שמטרתם לשכנע את הקהל להגיע לקורסים.

אולם, בניגוד לשאר הערים בהם מתפרסמות המודעות הללו, חברת אגד פסלה את המודעות הללו לפרסום על האוטובוסים שלה הנוסעים בירושלים, מחחש לפגיעה ברגשות החרדים. זו כמובן לא הפעם הראשונה בה מתרחש מקרה כזה, כשבמרבית המקרים הקודמים מדובר במודעות מהן הודרו נשים, גם כן, מחשש לפגיעה בציבור החרדי.

חייזרים קידום אוטובוס

לא ברור מה בדיוק בתמונת החייזר עשוי לפגוע ברגשות החרדים, אך מחברת כנען, זכיינית הפרסום על האוטובוסים של אגד, נמסר לקידום: “עפ”י הסכם הזיכיון בין חברת כנען לחברת אגד, לא ניתן לפרסם בירושלים דמויות כלל ולכן, ולכן לא אושר הקמפיין הנ”ל ע”י חברת אגד. למרות שהבהרנו את הבעייתיות הנ”ל בפניכם כבר מס’ פעמים בקמפיינים קודמים בירושלים ובקמפיין הנ”ל בפרט, ניסינו לבדוק את הנושא שוב עם חברת אגד ולצערנו הם לא אישרו את הדבר מהסיבות הידועות לעיל”.

כשמדובר בהדרת נשים, עוד אפשר בצורה מעוותת כלשהי להבין את ההגיון במחשבה על פגיעה ברגשות החרדים (אנחנו כמובן לא תומכים בכך), אבל כשמביטים בדמות החייזר על המודעה, אי אפשר שלא לתהות האם העולם הזה השתגע. איסור על פרסום דמויות? אולי באגד חוששים שחילונים יצרו דתות חדשות שיקראו תיגר על אלוקים, דתות כמו “התינוק של במבה”, או “החייזר של קידום”.

אגב, אחד הגולשים בפייסבוק דווקא הציע את הגירסה שלו לסיבה בעטייה נאסרה לפרסום המודעה הנ”ל, כשטען שהפה הפעור של החייזר מעורר בחרדים קונוטציות מיניות. הלוואי וזה היה מצחיק.

קידום פסיכומטרי

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...