פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחור הזה יצר פונט חדש שיעזור לכולנו להבין טוב יותר אנשים עם דיסלקציה

רק בשנה האחרונה ללימודים שלו בבית הספר לתקשורת בלונדון, לאחר שחווה קשיים רבים, אובחנה אצל המעצב הגרפי דניאל ברייטון דיסלקציה. אולם, כשברייטון סיפר לחבריו ללימודים ולמרצים שלו על הבעיה שלו, הוא גילה שאף אחד מהם לא ממש יודע במה בדיוק מדובר ולא לגמרי מצליח להבין מה הוא מרגיש כשהוא ניצב מול חומר קריאה. דניאל החליט לעשות מעשה ולנצל את הכישורים שלו לטובת המטרה החשובה הזאת ויצר פונט חדש בשם "דיסלקציה".

פונט דיסלקציה 6

הפונט החדש שעיצב ברייטון מדגים את הקושי והתסכול שנאלצים לחוות אנשים הלוקים בדיסלקציה כאשר הם מנסים לקרוא. כדי לייצר את האפקט הזה, השתמש ברייטון בפונט בשם Helvetica וביצע עליו מניפולציות במסגרתן העלים כ-40 אחוזים מהקווים שמרכיבים את האותיות. הצורה החדשה של אותיות, באופן טבעי, היא כמעט בלתי ניתנת לקריאה, והופכת את מלאכת זיהוי המילים לקשה במיוחד כך שיש צורך להשקיע המון זמן בלמידת האותיות החדשות כדי שתתאפשר קריאה מהירה וברורה.

אותיות ה-ABC בפונט "דיסלקציה" מול האותיות המקוריות מהן הוחסרו הקווים האדומים.

פונט דיסלקציה 2פונט דיסלקציה 4

כמובן, הפונט שיצר דניאל הוא לא באמת הצורה בה דיסלקטים מזהים אותיות באנגלית, ומבחינה מדעית הירידה ביכולת הקריאה לא בהכרח נאמדת ב-40 אחוזים, כלומר, הצורה בה בחר לעצב את הפונט היא בעיקר סמלית אך מייצגת בצורה הטובה ביותר מבחינתו את המאבק היומיומי אתו מתמודדים הלוקים בדיסלקציה. "כשהראיתי את העבודה שלי לחבריי לכיתה ולמרצים, התגובה שלהם הייתה 'אה… אוקיי…. עכשיו אנחנו מבינים' וזה בדיוק מה שרציתי" סיפר ברייטון בראיון לאתר העיצוב Fast Co. Design.

בנוסף להעלאת המודעות בקרב חבריו ללימודים, הפונט החדש שייצר גם השיג עבורו עבודה חדשה לאחר שהמרצה שלו קישר אותו עם חברת פרסום שאחראית על קמפיין בריטי להעלאת המודעות לדיסלקציה. כעת הוא יוצר מודעות פרסום חדשות שיעזרו גם הן להעלאת המודעות. בנוסף הוא מתכנן להפוך את הפונט שיצר לפונט רשמי שאנשים יוכלו להוריד ולהשתמש בו.

הסקיצה הראשונית שיצר ברייטון במחברת שלו

פונט דיסלקציה 5

דרך: MyModernMet

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...