פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחור הזה לקח LSD וצייר 9 פעמים את אותו הפורטרט וזו התוצאה המשוגעת

אל אס די, או בשמו השני אסיד, הוא אחד הסמים העוצמתיים שיש. יש לו השפעות פסיכדליות ופסיכולוגיות קשות והוא ממכר במיוחד. בקיצור, ממש לא משהו שאתם מעוניינים לנסות בבית. למרות כל זה, לסם יש גם יכולות טיפוליות והשפעה פסיכדלית חיובית במינונים ובמקרים הנכונים, ובגלל זה משתמשים בו בלא מעט מחקרים, גם בימים אלו.

בשנות ה-50 של המאה הקודמת, ממשלת ארצות הברית ערכה הרבה ניסויים עם סמים ועם אל אס די בפרט. אחד היותר מוכרים שבהם התרחש באוניברסיטת קליפורניה, שם החוקר המוכר אוסקר ג'ניגר נתן אסיד לאמן שהתנדב לניסוי וביקש ממנו לצייר את החוויות שלו בזמן שהוא על הסם. האיורים האלה, שלא מזמן הועלו לרשת, מתחילים בצורה מאד רגועה וככל שהסם משפיע יותר – ככה הם משתנים ומתמלאים בפרטים.

20 דקות אחרי המנה הראשונה (50ug)

המשגיח מדווח: הנבדק מצייר בצבעי פחם. הנסיין עצמו מעדכן: הכל רגיל, השפעת הסמים עוד לא מורגשת.

אסיד

85 דקות אחרי המנה הראשונה ו-20 דקות אחרי המנה השניה (סה"כ 100ug)

הנבדק באופוריה. הוא אומר: "אני יכול לראות אותך ברור, כל כך ברור… זה… אתה… זה הכל… אני מתקשה לשלוט בעפרון, הוא רוצה להמשיך לצייר".

אסיד2

שעתיים וחצי אחרי המנה הראשונה

הנבדק נראה מאד מרוכז בציור. "קווי המתאר בציור נראים נורמליים, אבל גם מאד חיים – הכל משנה צבע. היד שלי עוקבים אחרי השינויים של הקו. אני מרגיש שהתודעה שלי ממוקמת עכשיו בחלקים של הגוף שפעילים עכשיו – היד, המרפק והפה"

אסיד3

שעתיים ו-32 דקות אחרי המנה הראשונה

נראה שהנייר ממוקד בנייר ובציור. "אני מנסה עוד ציור. קווי המתאר של המודל נראים נורמליים, אבל בציור שלי לא. גם היד שלי זזה מוזר. זה לא ציור טוב, נכון? אני מוותר ומנסה שוב".

אסיד4

שעתיים ו-35 דקות אחרי המנה הראשונה

הנבדק עובר מהר לעוד ציור. "אני אצייר עוד ציור בבת אחת, בלי עצירות… קו אחד, בלי שבירות!". כשהנבדק מסיים את הציור הוא מתחיל לצחוק ואז נבהל ממשהו שהוא רואה על הרצפה.

אסיד5

שעתיים ו-45 דקות אחרי המנה הראשונה

הנבדק נראה עצבני ולא שקט. מגיב לאט לשאלה על האם הוא רוצה לצייר עוד. הוא הפך ללא מילולי. "אני… הכל… השתנה… הם קוראים… הפנים שלך… קלועים… מי". הנבדק ממלמל שיר לא ברור ומחליף את כלי הציור לטמפרה.

אסיד6

4 שעות ו-25 דקות אחרי המנה הראשונה

הנבדק עבר למיטה, העביר שעתיים בשכיבה, מנופף בידו באוויר. הוא חוזר לתא הפעילות במפתיע ובאופן מכוון ומתחיל לצייר עם עט וצבעי מים. "זה יהיה הציור הכי טוב. כמו הראשון, רק טוב יותר. אם אני לא אזהר, אאבד שליטה על התנועות שלי. אבל אני לא, כי אני יודע, אני יודע". הנבדק מבצע את משיכות המכחול תוך כדי שהוא רץ בחדר.

אסיד7

5 שעות ו-45 דקות אחרי המנה הראשונה

הנבדק ממשיך לנוע בחדר, חותך את המרחב בצורות מורכבות. לוקח לו עוד שעה וחצי עד שהוא נרגע וחוזר לצייר שוב – נראה שהוא מתגבר על ההשפעה של הסם. "אני יכול להרגיש את הברכיים שלי שוב. נראה שזה מתחיל להתפוגג. זה ציור טוב, קשה להחזיק את העיפרון".אסיד8

8 שעות אחרי המנה הראשונה

הנבדק יושב על המיטה. הוא מדווח שהשפעת הסם חלפה, למעט עוויתות בפנים. אנחנו מבקשים ממנו ציור אחרון והוא מבצע בלי הרבה התלהבות. "אין לי מה להגיד על הציור האחרון. הוא רע ולא מעניין. אני רוצה הביתה".

אסיד9

באמצעות: boredpanda

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...