פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

האם Dove: מדבקת היופי, תגרום לנשים להרגיש יפות יותר?

קמפיין חדש ומרגש של יצרנית מוצרי הטיפוח Dove מציג ניסוי מיוחד במסגרתו ניתנה לקבוצת נשים האפשרות להיות המשתמשות הראשונות במוצר חדש בשם "מדבקת יופי", מדבקה מיוחדת המשפרת את הביטחון העצמי וגורמת למשתמשות בה להרגיש יפות יותר.

במסגרת קבוצת המחקר הזאת, התבקשו הנשים שהשתתפו בניסוי להדביק את מדבקת היופי על זרוען, ובמקביל לצלם יומן-וידאו במשך שבועיים, בו הן תספרנה כיצד משפיעה המדבקה על חייהן.


תחילה, מספרות הנשים לפסיכולוגית וחוקרת על בעיות הביטחון העצמי שלהן ביום יום. אחת לא מסוגלת להתחיל עם גברים, אחרת מרגישה מבוגרת בעולם בו כולן רוצות להיות צעירות, בחורה נוספת מרגישה לא בנוח עם האף שלה ועם פגמים נוספים בגופה, בעיות שכולנו מכירים וחווים מדי יום כשאנחנו ניצבים מול המראה. ביומני הוידאו שהקליטו, מדווחות אותן נשים בהתרגשות רבה על השינוי המופלא שחל בחייהן מאז הדביקו את המדבקה.

בהמשך, חוזרות הבנות אל הפסיכולוגית, וזו תוהה אם מעניין אותן לדעת מה יש בתוך המדבקה. כשהן עונות בחיוב, היא חושפת כי אין במדבקה הזאת כלום, ומדובר כמובן בלא יותר ממדבקה סתמית ורגילה, סוג של תרופת פלאסיבו אם תרצו, שהשפיעה על הנשים מבחינה פסיכולוגית ותו לא, כחלק מהמסר של הקמפיין "יופי הוא עניין של הרגשה".

מדבקת היופי 3

כיף לראות כיצד בחברת Dove באמת מאמינים כי יופי הוא עניין של הרגשה פנימית, ומנסים לגרום לנשים לא רק לחשוב כך אלא גם להרגיש כך, באמצעות שלל קמפיינים יצירתיים המעמידים במרכזם את הנשים ותפיסתן לגבי יופי. גישה נכונה וראויה להערכה שהופכת פעם אחר פעם את הקמפיינים הללו לאותנטיים ויוצאי דופן.

מוזמנים להיזכר גם בקמפיין "Dove Real Beauty Sketches" (מבחן הקלסתרון) הויראלי והמצויין, "תעלול הפוטושופ" המעולה וגם הסרטון הקצר והמקסים "Camera Shy" המדגים את ההבדל ביחס למצלמה בין ילדות קטנות ותמימות  לבחורות מתבגרות ונשים.

מדבקת היופי 4

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...