פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך היו נראות הנסיכות של דיסני אם המותניים שלהם היו במידות הגיוניות?

הנסיכות הקסומות והיפהפיות המככבות במגוון סרטי ילדים של דיסני, משמשות מודל להערצה עבור אינסוף ילדות וילדים ברחבי העולם. ואולם, בשנים האחרונות, בעקבות שיפוצי הפוטושופ האינסופיים וביחד עם הביקורת החברתית ההולכת וגוברת כלפי אידיאל היופי השקרי ודימויי הגוף הלא מציאותיים שיוצרות חברות הפרסום, חברות האופנה ולא רק הן, צצים גם קולות שתוהים מדוע כל נסיכות דיסני אוחזות בגזרה רזה, דקיקה וחטובה, שאין כל קשר בינה לבין נשים אמיתיות.

באתר באזפיד ניסוי לבדוק מה היה קורה אם המידות הלא אפשריות של נסיכות דיסני היו קצת יותר ריאליסטיות. בסדרת התמונות הבאה, השתמשו בקסמי הפוטושופ כדי לבצע פעולה הפוכה מהמקובל, והגדילו את היקפי המותניים של כל אחת משש הנסיכות הפופולאריות. כפי שתראו, עושה רושם כי שום נזק רציני לא היה נגרם לדיסני אם הנסיכות התמימות היו מעלות כמה קילוגרמים ומתאימות את עצמן למידות הנשיות האנושיות.

אז נכון, נסיכות דיסני הן לא הגורם המשפיע העיקרי לעובדה שהחלום של צעירות רבות בעולם הוא להיות יפה ורזה כמו הדוגמנית או השחקנית ההיא מהטלויזיה או ממגזין האופנה, ואף אחד לא מצפה מבתולת ים מצויירת להיות ריאליסטית, אך בכל זאת, הן מהוות עוד נדבך בחומת השקר הזאת, ואולי הגיע הזמן שגם דיסני יספקו לעולם נסיכה אחת לפחות שתראה יותר כמו אדל ופחות כמו ג'יזל.

פוקהונטס, מתוך "פוקהונטס"

נסכות דיסני 3נסיכות דיסני 4

אריאל, מתוך "בת הים הקטנה"

נסיכות דיסני 1 נסיכות דיסני 2

הנסיכה יסמין, מתוך "אלאדין"

נסיכות דיסני 5 נסיכות דיסני 6

בל, מתוך "היפה והחיה"

נסיכות דיסני 7 נסיכות דיסני 8

הנסיכה אלזה, מתוך "Frozen"

נסיכות דיסני 9 נסיכות דיסני 10

אורורה, מתוך "היפהפיה הנרדמת"

נסיכות דיסני 11 נסיכות דיסני 12

זו כמובן לא הפעם הראשונה שאנו נתקלים במניפולציות אמנותיות משעשעות ויצירתיות על חשבונן של הנסיכות המסכנות של דיסני. מוזמנים להציץ ולגלות מה היה קורה אם הנסיכות של דיסני היו בעלות מוצא אתני שונה, לצפות בנסיכות בתמונות נגד אלימות במשפחה, וגם לגלות מה קרה באמת לאותן נסיכות לאחר שהמציאות התנפצה בפרצופן.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...