פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך היו נראות הנסיכות של דיסני אם הן לא היו רזות

אם היו מבשרים לכם שבדיסני מתכננים סרט חדש עם נסיכה חדשה אותה עדין לא פגשנו ובאותה נשימה היו מבקשים מכם לנחש כיצד היא תראה, יש תכונה אחת שהייתם יכולים לקבוע בוודאות ובלי היסוס: היא תהיה רזה.

הנסיכות הקסומות והיפהפיות המככבות בסרטי דיסני משמשות מודל להערצה עבור מיליוני ילדים ובעיקר וילדות ברחבי העולם. ואולם, בשנים האחרונות זוכה דיסני למטר של ביקורות הנוגעות לדרך בה מוצגות הנסיכות שלה, החל מחוסר הגיוון בצבע העור והמוצא שלהם, ובעיקר בגלל הגזרה הדקיקה, החטובה והמאוד לא ריאליסטית שלהן, שכל קשר בינה לבין מידות הגוף ההגיוניות והמציאותיות של מרבית הנשים בעולם היא מקרית לחלוטין.

באתר האפינגטון פוסט ביקשו לבדוק איך היו נראות נסיכות דיסני אם הן היו, רחמנא ליצלן, מלאות. סדרת התמונות שיצרו מציגה את שלגיה, סינדרלה, אריאל, יסמין ואחרות כשהן זוכות לדיאטת השמנה ומדגמנות את בגדי הנסיכות שלהן, לשם שינוי, במידות גדולות.

אז נכון, בעיית דימוי הגוף הנשי בעידן בו הפוטושופ והשקרים של תעשיות הפרסום והאופנה יוצרות אידיאל יופי מוטעה ורחוק מהמציאות היא ממש לא באשמתם הבלעדית של אולפני דיסני, אבל בהחלט היה נחמד אם לפחות פעם אחת, כוכבות סרטי דיסני היו מצטיידות במותניים שהיקפם עול העל 40 סנטימטר, ובמידות גוף קצת יותר אנושיות, כדי לשמש דוגמא לדור שלם של ילדות שגדלות על ברכיו של עולם בו קייט אפטון נחשבת שמנה.

אלזה, "פרוזן"

נסיכות דיסני מלאות 5

שלגיה, "שלגיה ושבעת הגמדים"

נסיכות דיסני מלאות 1

יסמין, "אלאדין"

נסיכות דיסני מלאות 2

אריאל, "בת הים הקטנה"

נסיכות דיסני מלאות 3

אלה, "סינדרלה"

נסיכות דיסני מלאות 4

בל, "היפה והחיה"

 

נסיכות דיסני מלאות 6

 

פוקהונטאס, "פוקהונטאס"

נסיכות דיסני מלאות 7

עוד שיבושים מגניבים של נסיכות דיסני:

>> כך היו נראות נסיכות דיסני אם היו ממוצא אתני אחר

>> כך היו נראות נסיכות דיסני אם היה להן שיער הגיוני

>> אם נסיכות דיסני היו נשים אמיתיות

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...