פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מעצבים זיכרון: כרזות נבחרות מתוך התחרות של "יד ושם"

בכל שנה, מקיים אתר ההנצחה "יד ושם" בשיתוף עם משרד ההסברה, תחרות ליצירת הכרזה הממלכתית לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה. הנרשמים לתחרות לקחו חלק ביום עיון ביד ושם במהלכו ערכו סיור במוזיאון לתולדות השואה, האזינו להרצאות בנושא השואה באמנות והשתתפו בסדנאות שונות. לתחרות נרשמו 186 מעצבים, כשלכל אחד מהם השקפה משלו, היסטוריה משפחתית משלו, וזוית ראייה מעניינת המתנקזת לתוך כרזה.

כמצופה מתחרות בסגנון כזה, המערבת כל כך הרבה רגשות בנושא כה טעון, הכרזות היו מרגשות במיוחד, ובין המועמדים אפשר למצוא רעיונות יצירתיים ביותר, וכרזות שיגרמו ללב שלכם לדפוק בחזקה. הזוכה בתחרות היא דעה גלעדי, בוגרת קורס גרפיקה ועיצוב,עוסקת בכתיבת סיפורת ושירה. הכרזה של דעה מאוד עוצמתית, ומציגה אילן יוחסין, עץ שורשים אם תרצו, שצומח אל תוך האדמה במקום לצמוח כלפי מעלה, זכר למאות אלפי המשפחות שנקברו תחת המשטר הנאצי. התמונה עוצמתית ובועטת, והמסר שלה ברור וצובט את הלב. מאחורי מרבית ניצולי השואה, יש משפחות שלמות שלא זכו לשרוד את המלחמה, אך לעולם לא יעלמו מהזיכרון שלנו.

דעה גלעדי מקום ראשון
הזוכה במקום הראשון: דעה גלעדי

אל המקום השני הגיע נמרוד לוי, סטודנט בחוג לתקשורת צילומית במכללת הדסה, נכד לניצולי שואה ויליד בלגיה, עם כרזה המציגה פרצופים של ניצולי שואה על רקע שחור. את המקום השלישי קטף אלי ורש, עם כרזה נהדרת שבקלות הייתה יכולה לזכות גם במקום הראשון, המציגה תמונה המשלבת פנים של ניצול שואה מהיום ומתקופת המלחמה, כשהחלקים המייצגים את ההווה הם בצבע, ותמונת הילדות בשחור לבן.

עוד בפטריה:
>> מעצבים זיכרון 2012: הכרזות הנבחרות של השנה שעברה

כאמור, מלבד שלושת הזוכים, הועלו כרזות רבות ולא פחות מוצלחות לתחרות. אספנו עבורכם 20 כרזות שאנחנו אהבנו במיוחד ואת כל השאר תוכלו לראות בגלריית הכרזות המופיעה באתר יד ושם. שווה להשקיע כמה דקות, להיכנס לאתר ולעבור על הכרזות השונות. מדובר במסע יצירתי ומרגש שלא ישאיר אתכם אדישים.

נמרוד לוי מקום שני
מקום שני: נמרוד לוי
אלי ורש מקום שלישי
מקום שלישי: אלי ורש
אור רייכרט
אור רייכרט
אאודה רוני
אאודה רוני
אברהם כהן
אברהם כהן
אלי יעקובזון
אלי יעקובזון
אשחר זיכילסקי
אשחר זיכילסקי
גל בן זאב ואילת משיח
גל בן זאב ואילת משיח
דנה חביבי
דנה חביבי
טל בראון
טל בראון
ליהי ארונוביץ
ליהי ארונוביץ
ניצן ימיני ועינת רז
ניצן ימיני ועינת רז
נעמי קרוגר
נעמי קרוגר
סיון נוריאל
סיון נוריאל
עובד רקפת
עובד רקפת
עופר שמש
עופר שמש
עפרה קובילנר
עפרה קובילנר
רזית שוורץ
רזית שוורץ
רינת גלבוע
רינת גלבוע
שירה אדרי ושילת מזרחי
שירה אדרי ושילת מזרחי
תמר אפר
תמר אפר

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...