פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זה מה שעשו התושבים בטורונטו כשנתקלו בדביבון מת שוכב על המדרכה

הסיפור הבא, שהתרחש אתמול באחד הרחובות בעיר טורונטו שבקנדה, הוא ללא ספק אחד האירועים היותר הזויים שנתקלנו בהם, סיפור שיש בו הכל: עצב, צחוק, התרגשות, טמטום וכרגיל – אזלת יד של הרשויות.

אתמול אחר הצהריים, הבחין בחור קנדי בשם ג'ייסון ווגר בדביבון מת שוכב על אחת המדרכות בעיר, מראה די שכיח בקנדה. ווגר מיהר לעדכן את המוקד העירוני של טורונטו באמצעות טוויטר וביקש מהם להגיע ולפנות אותו.

אנדרטה לדביבון 10

העירייה הגיבה במהירות, ו-12 דקות מאוחר יותר עדכנה את ג'ייסון בתגובה לציוץ שלו כי מחלקת שירותי בעלי החיים עודכנה ותגיע בקרוב לאסוף את הדביבון. בהחלט עצוב עבור הדביבון האומלל, אבל לפחות הוא ילקח משם בקרוב לקבורה ראויה יותר.

אולם, כפי שאתם ודאי מנחשים, לא דובים ולא עובדי עירייה הגיעו למקום, והדביבון האומלל נשאר על המדרכה. עד שבשלב מסוים, אחד מעוברי האורח במקום הניח פתק לידו בו נכתב: "נוח על משכבך בשלום דביבון יקר. עזרה מהעירייה בדרך".

אנדרטה לדביבון 1

6 שעות מאוחר יותר, נציגי העירייה עדין לא הגיעו לפנות את גופת הדביבון, ולאט לאט, תופעה משונה החלה להתרחש, כשעוברי אורח אלמונים החלו לבנות סוג של אנדרטה מסביב לדביבון המת. תחילה היו אלה ורד עטוף בניילון ומסגרת תמונה עם צילום של דביבון שהונחו לצד הדביבון,

אנדרטה לדביבון 2

נורם קלי, אחד מנציגי מועצת העיר שנחשב לצייצן פופולארי בטוויטר, נתקל גם הוא בסיפור על הדביבון האומלל והחליט לעדכן בעצמו את מוקד שירותי החיות של העירייה. תוך דקות פרסמה העירייה את ההודעה: "זה ממש חוסר כבוד. שירותי החיות בדרך", אלא שגם הפעם שום דבר לא קרה בפועל, הדביבון נותר על המדרכה, ולצדו התווסף גם דף נייר עם האשתאג חדש deadRacocoonto#, שהפך את הסיפור לתופעת רשת של ממש,

אנדרטה לדביבון 4

העוברי םוהשבים צילמו תמונות של האנדרטה המתהווה והעלו אותן לרשתות החברתיות תחת התיוג החדש ואחד אחד מעוברי האורח אפילו הגדיל לעשות והניח טוש ליד הדביבון כדי ששאר האזרחים יוכלו לכתוב לו דברי פרידה והספד.

אנדרטה לדביבון 6אנדרטה לדביבון 5

יותר מ-9 שעות לאחר הדיווח הראשוני, הדביבון האומלל עדין שכב על המדרכה והפך למוקד עליה לרגל בקרב התושבים ששמעו על המקרה והאנדרטה שלו המשיכה לפרוח ולגדול.

אנדרטה לדביבון 8

12 שעות מאוחר יותר, עבר שוב ג'ייסון ווגר, הבחור הראשון שדיווח לעירייה על הדביבון המת במקום, ולהפתעתו גילה כי שום דבר לא השתנה, מלבד העובדה שלאור הירח, ובחסות החשיכה, התווספו לאנדרטה גם נרות זיכרון, בתמונה שקצת מזכירה לנו הישראלים אנדרטאות ביום הזיכרון.

אנדרטה לדביבון 11

כרגיל, גם סביב הסיפור הזה נוצרו חילוקי דעות בין הגולשים. בעוד אחדים חשבו שמדובר בתעלול דוחה ומלא זלזול כלפי הדביבון המת, רבים אחרים מצאו בסיפור מקור להשראה ואופטימיות וטענו שהמקרה המאוד לא שגרתי הזה הצליח להוציא שם טוב לתושבי העיר ולאחד אותם עם המון הומור וקסם. אנחנו לגמרי מסכימים.

באשר לדביבון עצמו, עד לרגע זה לא ידוע מה עלה בגורלו, אבל אנחנו מניחים שמישהו בעירייה התעשת על עצמו ומנחשים שהדביבון פונה מהמדרכה במהלך הלילה, בדרך לעולם אחר שכולו טוב. יהי זכרו ברוך.

באמצעות: buzzfeed

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...