פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זו כנראה מודעת הפרסומת הגרועה בהיסטוריה

אם היה ברשותכם מותג מצליח של נעלי ספורט וביגוד ספורט, והייתם נדרשים לייצר עבורו מודעת פרסומת, יש מליון דרכים שונות בהן יכולתם לבצע את המשימה. אולם, אף אחת מהדרכים בהן הייתם בוחרים ככל הנראה לא הייתה גרועה כמו המודעה שייצרה חברת Pearl Izumi האמריקאית.

ובכן, מסתבר שהקהל לא ממש אוהב לראות בעלי חיים מתים במודעות פרסומת, ובחברה למדו זאת בדרך הקשה לאחר שמודעת פרסומת פרובוקטיבית ומיותרת לחלוטין של החברה, המציגה כלב שנראה מת, פורסמה במגזין קנדי ועוררה במהירות את זעם הקוראים, זעם שעבר לאחר מכן גם לרשת, עם הפצת מודעת הפרסומת בבלוגים השונים ובפייסבוק.

מודעה כלב מת

על פניו, הרעיון מאחורי המודעה היה ברוח הומוריסטית. אדם צעיר לבוש בבגדי ספורט ובנעלי ספורט תוצרת החברה המפרסמת, מנסה לבצע החייאה בכלב שלו על שביל ריצה כלשהו. הרעיון מאחורי המודעה: עם הנעלים של Pearl lzumi גם הכלב שלכם לא יוכל לעמוד בקצב הריצה שלכם. מצחיק? אז זהו, שממש לא. אלו מסוג הבדיחות שמוטב אם יישארו בחדר הישיבות של אנשי הקריאייטיב.

המודעה הזאת היא חלק מקמפיין רחב יותר של החברה שכולל גם סרטון וידאו, וכאמור, הצליח לייצר גל של תגובות נזעמות ותלונות מצד לקוחות וקוראי המגזין הקנדי. מאוחר יותר, ולאחר שהבינו את גודל הטעות שנעשתה וכי הבדיחה היא לחלוטין על חשבונם, פרסמו במותג הנעליים התנצלות בעמוד הפייסבוק שלהם, והחליטו לתרום 10,000 דולר למקלט לבעלי חיים בנסיון לכפר על הטעות.

מה דעתכם? מודעה לגיטימית, או חציית קוים אדומים? מוזמנים להביע דעתכם בתגובות.

מקור: NBC News

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...