פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הצד האפל של פייסבוק: 5 עמודים שלא בטוח בא לכם להכיר

תשמעו בדיחה: "קוד התנהגות בפייסבוק". זהו, זוהי הבדיחה. פעם אמרו לכם שבפייסבוק מצניעים תכנים לא הולמים ואפילו, לעיתים קרובות, מסירים עמודים שלמים מפעילות ברשת החברתית. אז איך, בשמה של מפלצת הספגטי המעופפת, ישנם עמודים שמפיצים תכנים פסיכוטיים, עם עשרות ומאות אלפי אוהדים מושבעים?

הפרשנות והניתוח שלי לעניין היא שבעמודים האלה ריכוז הטרול האינטרנטי (רט"א) גבוה מאד: על כל 100 לייקים, 50 טרולים לפחות, וזה מצב דומה לשרשרת הפיקוד של אירגוני הטרור, תכרות אחד, יבואו עוד 20.

כלומר, יתכן ועדיף להנהלת פייסבוק לסגור את הטרולים בעמודים מוגדרים (גטאות) עם "אישור לתוכן לא שפוי שלא במוצהר" ובכך למנוע מהם לזבל עמודים אחרים ו"רגילים".

אז מאיפה מגיעים מנהלי העמודים? מהשמות של אותם עמודים ניתן להסיק שמרביתם מגיעים מאתרי תוכן גדולים, Reddit, 9gag והמרכזי שבהם 4chan – שהוא בפני עצמו – מדגרת טרולים חולנית, ואגב, ה- 4chan החמודי שאתם מכירים מהפייסבוק (לינק), הוא לא פחות משגריר שלא מזוהה באמת עם התכנים האמיתיים שבאתר הזה. אני לא אכוון אתכם ל-4chan האמיתי והאפל מתוך דאגה לשלומכם הנפשי.

העמודים שאציג כאן בפוסט, מכילים סרטונים מצחיקים בטירוף ותמונות קורעות וגאוניות, שהרבה מהעמודים המוכרים לכם כמו: See MoreNo Hope For the Human RaceFuck The World ועוד, שואבים מהם את התכנים וזוכים לאהדה רבה ואלפי שיתופים. אבל, וחשוב מאוד לציין, אנטישמיות, גזענות לשחורים ומלוכסנים, תמונות Gore שהשד יודע מהיכן הן מובאות, גם הם יהיו מנת חלקכם, אם תבחרו להרשם כמנויים לאחר מהעמודים הבאים.

שימו לב – נווטו בתוך התמונות, לעיתים במבט ראשון, הכל נראה סטנדרטי, עד שנכנסים לעומק. קחו איתכם שנורקל. בקיצר, על אחריותכם.

OP 
הגולשים ב-4chan יודעים כי הכינוי OP מתייחס לפותח השרשור (original poster) באתר המקורי. בחלק שלא נספר עליו כאן, לרוב ה-OP  עובר מסכת קללות על איכות הפוסט וברוב המקרים משייכים את זה לנטיותיו המיניות. דוגמא לתוכן אופייני וכל כך רע בכל כך הרבה רמות:


Kill it before it lays eggs

עמוד שמסתיר בתוך שמו את המהות שלו, הצגת טעויות אנוש, אנשים במצבים מביכים ובכללי. הכל מביך. מאד.

Squidward F***ing Tentacles 

השימוש הקיצוני בדמויות מבובספוג, היא תופעת אינטרנטית בפני עצמה. משום מה, טרולים חובבים את בובספוג בקטע לא ברור. במקרה הזה, לשם העמוד אין ממש משמעות. לעמוד הזה כמעט 200 אלף אוהדים, והסטטוס האחרון של העמוד מלפני כמה שעות, אומר הכל:

HEY! that's racist

הומור שחור, אוי. הוא שחור, לא יכול להיות יותר שחור ממנו – הפלא המדהים בעמוד הזה – שהוא עדיין באוויר, באין מפריע – מפיץ תכנים שגזענות במקרה הזה, היא אנדרסטייטמנט. כמו שאומרים, חיוך שווה אלף מילים.

f*ggotro

גם כאן, ההומור שחור, הצחוק זדוני וההנאה גדולה – למי שמשכיל להבין שהכל בעצם בצחוק. אל תהיו ילד. 

קומביין עם כבוד

יש עוד המוני עמודים – חלקם מצליחים יותר, חלקם פחות – הגאגים בלתי נגמרים, שווה לחפש ולחקור. שימו לב עד כמה ההומור הישראלי מתרחק מאמירות גזעניות מהסוג הזה. אולי זה בגלל שאנחנו לא מבינים שאפשר לשחוט כל פרה ולהישאר צמחוניים, כלומר –  אם אתה צוחק על גזע. זה לא אומר שאתה מקים מפלגה נציונל סוציאליסטית. ברוב המקרים… בהצלחה!

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...