מיד תעברו לכתבה...

דלג
פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

35 תמונות עוצמתיות ומדהימות של אבות המקבלים את פניהם של ילדיהם החדשים כשהם מגיחים לעולם

נשים והתינוקות הטריים שלהן, באופן טבעי, הם הכוכבים הבלתי מעורערים של כל תהליך לידה. אולם, למרות שאין להם חלק פעיל בלידה עצמה, גם לאבות הטריים יש תפקיד חשוב ולא מבוטל בתהליך, שמתבטא בעיקר בתמיכה, עידוד והרגעת בנות הזוג שלהן ברגעים הכואבים, המרגשים והמאוד לא פשוטים הללו, בהן מתח ולחץ של 9 חודשים פורצים החוצה בדמות עולל חדש.

לרגל יום האב הבינלאומי שנחגג אתמול (19 ביוני) בעשרות מדינות ברחבי העולם, ביניהן ארצות הברית ובריטניה, פרסמה אגודת צלמי הלידה המקצועיים הבינלאומית אוסף של 35 תמונות מרגשות ומדהימות שמצליחות ללכוד את חשיבות התמיכה הרגשית והפיסית שמספקים האבות לעתיד לנשים שלהן בזמן הלידה, וכמובן את רגעי הקסם המתעדים את המפגש הראשון של האבות הטריים עם ילדיהם שזה עתה נולדו.

כפי שאתם ודאי מנחשים, מדובר בתמונות מופלאות ומלאות עוצמה, כאלה שכל מי שחווה לידה בעבר, או מתכנן להיות שותף לאחת כזאת בהמשך, פשוט לא יכול להישאר אדיש אליהן.

מעל כל אחת מהתמונות הנהדרות כתב הצלם שצילם אותה טקסט קצר בו הוא מתאר את הסיפור מאחורי התמונה שצילם, ואת התחושות שלו ברגעים בהם נכח ביחד עם בני הזוג בחדר הלידה. הכינו את הממחטות.

בחור מחבק את אשתו שעות ספורות לפני הלידה. "הוא היה כמו עוגן בשבילי, מישהו להישען עליו ברגעים הקשים הללו"

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 1
Art By Jessica

האבא הזה נפצע באפגניסטן כ-3 חודשים לפני הולדת בנו. הוא לא יכל לסייע פיזית, אבל מצא דרכים משלו לעזור לאשתו להירגע ולמצוא את השלווה שלה.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 2
Vuefinder Photography

האבא הזה תמך באשתו בזמן שהיא חוותה צירים חזקים וקשים. כשהבטתי בו הרגשתי כאילו הוא חש את אותו כאב שאשתו חווה.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 3
Jennifer Mason Photography

האישה הזאת היתה נחושה ללדת לידה טבעית בבית החולים. כששאלתי אותה אם היא נעזרת בשירותיה של דולה, היא אמרה "אני לא צריכה אחת, יש לי את בעלי".

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 4
Lane B Photography

אחרי חוויה טראומטית למדי עם הילד הראשון שלהם, הלידה השניה של הזוג הזה היתה מלאה ברגעים של אהבה ובשלווה. אהבתי איך שהם עבדו יחד ואחזו ידיים בזמן שהיא מחכה ללידה.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 5
Isabell Steinert Photography

האבהות מתחילה הרבה לפני שהתינוק מגיח לעולם. אהבה אינסופית ותמיכה חסרת גבולות בזמן ההכנה ללידה והלידה עצמה היא רק אחת מהמאפיינים שלה.

Coastal Life Photography

האמא הזאת סיפרה לי שבעלה היה כמו סלע – יציב, חזק ורגוע: "הוא ידע בדיוק איך לתמוך בי בלי שאגיד לו מה לעשות. סוג של טלפתיה".

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 7
Emily Gerald Photography

האבא הזה תמך באשתו בצורה בלתי רגילה במהלך הלידה. הוא אחז בידה של אשתו בין הצירים ועיסה אותה לאורך כל הלידה. ברגעים בהם היא לא היתה בטוחה שתעמוד בכאבים, הוא הזכיר לה עד כמה חזקה היא.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 8
Light of Mine Photography

האבא הזה לא עזב את אשתו לרגע במהלך הלידה. הוא היה מרוכז לחלוטין בלעזור לה להתגבר על הצירים. אף פעם לא ראיתי גבר כל כך אדיב, קשוב, מנומס ותומך במהלך לידה. פרטנר מושלם.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 9
Erin Shepley Photography

האמא הזאת נמצאת בחלק הכי קשה בלידה, פרק הזמן הקצר לפני שמתחילות הלחיצות, בלי אפידורל או משככי כאבים. הדולה שלה נכחה במקום אבל בעלה היה העוגן האמיתי שלה.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 10
Bonnie Bee Photography and Events

אשתו של הבחור הזה שהתה למעלה מ-20 שעות בחדר לידה ללא משככי כאבים או אלחוש. היתה בעיה בהזרקת האפידורל והתסבוכת הזאת גרמה לנוזל עמוד השדרה שלה לדלוף, או בקיצור, כאבים על כאבים. "רגע לפני הניתוח הקיסרי חשבתי על 3 ההפלות שאני ואשתי חווינו לפני הלידה הזאת ועל כל מה שעבר עליה מבחינה מנטלית. הרגשתי עצבני וכאילו אנחנו על גל של חוסר מזל. רציתי שאישתי, החברה הכי טובה שלי, תנצח. רציתי שאנחנו ננצח!"

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 11
Emily Lapish

הזוג הזה נאלץ לעבור ניתוח קיסרי לא מתוכנן. יותר מכל דבר, האבא הזה הביא עמו שלווה, ריכוז ותמיכה מירבית ברגעים הכי קריטיים.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 12
Naissance Photography

אבא נוגע לראשונה בבנו הבכור שנולד בתוך בריכת מים. הזוג הזה נראה כל כך מחובר במהלך הלידה.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 13
Nicole Burmeister

האבא הזה לא היה ממש בטוח שהוא רוצה לתפוס את התינוק בשניה שהוא יוצא והיה נורא מתוח לקראת התהליך, אבל אחרי שדיבר עם האחות והרופא הוא נרגע וידע שהוא הולך לעבור את זה בשלום, וכך היה: הוא משך את התינוק החוצה מתוך הרחם של אשתו.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 14
Blossom and Bloom Photography

אחרי לידה ארוכה בה שהה לצד אשתו, האבא הזה התעורר מתנומה קלה, חבר למיילדת ועזר להביא לעולם את בנו הבכור.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 15
Jessica Mehu Photography

אבא עוזר ליילד את בנו בלידה ביתית בתוך בריכת מים.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 16
Little Leapling Photography

האבא הזה הוא כבאי ופרמדיק. הדיל של הזוג היה שאם הם הולכים על ילד שלישי, הבעל יעזור ליילד אותו. כמו שאתם רואים, הוא עמד בהסכם בגבורה.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 17
Francesca Marchese Photography

ההורים הללו היו בעיצומה של הלידה השלישית שלהם ולא ידעו מה יהיה מין התינוק. עם שני בנים שממתינים בבית, נרשמה התרגשות רבה לקראת רגע הגילוי. הצלחתי לתעד את המבט של האב בדיוק כשהרופא הכריז שמדובר בבן שלישי. הוא היה בשיכרון חושים!

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 18
Rachel Demand Photography

אושר עילאי. זו הבת השניה של הזוג הזה והיא נולדה בלידה טבעית בבית.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 19
Fabiano Knopp

הזוג הזה החליט שהם לא מעוניינים לדעת אם מדובר בבן או בת עד הלידה, וזהו הרגע המדויק בו האב הטרי זוכה לבשר לאשתו שיש להם בת!

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 20
Lindsey Scholz Photography

עבור הזוג הזה, מדובר בלידה שישית, כך שהאבא היה די מנוסה בתהליך. למרות זאת, הוא נעזר במיילדת כדי לוודא שהוא עושה הכל נכון. כל חמשת האחים נכחו בחדר וצפו באחות הראשונה שלהם מגיחה לעולם. זה היה רגע משפחתי מרגש במיוחד.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 21
Laura Beck Photography

הבעל הזה תמך באשתו לאורך כל תהליך הלידה וכשנדרש במפתיע ניתוח קיסרי, הוא המשיך לתמוך בה צעד אחר צעד לפני הכניסה לניתוח ואחרי שהגיח לעולם התינוק החדש שלהם.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 22
Three Plus Photography

הרגע שתועד בתמונה הזאת הוא פשוט יפהפה. בזמן שהאב הלך לפגוש את אשתו ואת בתו החדשה, עמדתי מחוץ לדלת חדר הלידה עם אמא שלו. דמעות זלגו על לחייה כשהביטה בו נכנס לחדר עם הנכדה החדשה שלה בזרועותיו. הוא מצדו, לא הפסיק לומר "היא מושלמת! היא פשוט מושלמת!".

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 23
Holly Michelle Photography

זו הילדה הרביעית של הזוג הזה, ולמרות זאת, האב נראה היה נרגש כאילו מדובר בפעם הראשונה.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 24
Doula Dianne

האבא הזה שהה באימון בצבא ארצות הברית ולא יכול היה להגיע הביתה ללידה. האחיות סייעו לאם לפתוח שיחת וידאו באמצעות סקייפ ממש כאשר הלידה החלה, כך שהוא יכול היה לצפות ברגעים המרגשים מבעד למסך, ממש בצמוד לאשתו. אחרי שהתינוק נולד, הדולה לקחה את המחשב ומיקמה אותו מעל התינוק כך שהבעל יוכל לצפות בו לראשונה. זה היה רגע קורע לב.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 25
Junebug Photography

הזוג הזה ניסה להביא ילד לעולם במשך שנים ארוכות. בזמן שהמתנתי לבעל שיצא מחדר הלידה, אחותו אמרה: "אני יכולה לשמוע אותו בוכה עד לכאן". דקה מאוחר יותר, הוא יצא מהחדר עם פנים מלאות בדמעות של אושר ועם התינוקת הבכורה שלו בידיו.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 26
Public Kiss Photography

לבעלים יש תפקיד חשוב מאוד בלידות שכוללות ניתוח קיסרי. האבא הזה סיפק נוחות, רוגע, ביטחון ומגע אוהב לאשתו ולתינוק החדש שלהם.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 27
Jessie Fultz Photography

התמונה הזאת צולמה במהלך לידת תאומים שנולדו שבוע מוקדם יותר מהתאריך שנקבע לניתוח קיסרי. הם נזקקו למסכות חמצן קטנות כדי לסייע להם לנשום והאבא פשוט עמד שם ובהה בהם בפנים קורנות מאושר.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 28
Photography To Remember

אב מחבק את בנו הטרי, הראשון מבין שניים בלידת תאומים.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 29
Julie Isaac, Sylva Photography

אחת התמונות המרגשות שצילמתי. אב אוחז בבנו הבכור אחרי ניתוח קיסרי לא פשוט שעברה אשתו. אף פעם לא נתקלתי בבית חולים שמאפשר לאבא להיות כל כך מעורב ופעיל בטיפול בתינוק שזה עתה נולד. בתמונה אפשר לראות את האב במהלך השקילה והמדידות של התינוק מיד אחרי הלידה.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 30
Brittany Brooks Photography

אב אוחז בביתו לראשונה אחרי שנולדה, כשברקע האם הטרייה מביטה בהם ומחייכת.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 31

אב גאה מציג בפני בנו הבכור את "השותף החדש שלו לפשע", האח החדש לו הוא יוכל להציק מתי שבא לו וכמובן, להגן עליו בעת הצורך. עם מרחק של 16 חודשים ביניהם, השניים האלה הולכים להיות בלתי ניתנים להפרדה.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 32

הזוג הגאה הזה חיכה כל כך הרבה זמן לתינוק, ואחרי הליך פונדקאות מתיש, הגיע סוף סוף הרגע בו הם יכולים לאחוז בו בידיהם כשהם מלאי שמחה, אושר והתרגשות.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 33

אב ובנו הטרי נפגשים לראשונה ומנהלים שיחת גברים.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 34

האבא הזה איבד את אשתו ובתו שעדיין לא נולדה לפני כמה שנים בטרגדיה קורעת לב. הוא קיעקע את שמותיהן על אחת מאצבעותיו (ניתן לראות בתמונה). בהמשך, הצליח להתאושש ולהתאהב מחדש, וזה הרגע בו הוא אוחז לראשונה בבנו הבכור ג'וד. הרגע הזה היה אחד המרגשים שחוויתי.

אבות מלווים את ילדיהם לעולם 35

באמצעות: huffington post

תודה לרעות רוזן-גדסי על הטיפ

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...