פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הסיבה המדעית המפתיעה בגללה נשים בוכות יותר מגברים

זה היה יכול להיות נחמד, כיפי ומקורי להתחיל את הפוסט הזה בהצהרה בומבסטית כמו "עכשיו זה מוכח מדעית – נשים לא באמת בוכות יותר מגברים", אבל זה לא יפה לשקר. האמת היא שהקלישאה העתיקה עדיין נכונה: נשים מבזבזות הרבה יותר טישו מגברים. מצד שני, לפחות על פי המדע, זה ממש לא באשמתן.

אז מה ההסבר ההגיוני לעניין? ובכן, מי שזה לא יהיה שברא את הנשים ועשה אותן עם כפות ידיים, רגליים ומסת שריר קטנה יותר משל גברים, ברא אותן גם עם בלוטות דמעות קטנות יותר, וכמו שאתם בטח מנחשים מה שקטן יותר מתמלא מהר יותר וגם נשפך הרבה יותר מהר – ובמקרה הספציפי הזה על הלחי.

כנראה בגלל זה נשים בוכות בין 30 ל-64 פעמים בשנה וגברים רק 6 עד 7 פעמים. לפי המחקר הזה שנערך בקרב 5000 גברים ונשים מ-12 ארצות שונות, נשים גם בוכות בממוצע 6 דקות, בזמן שגברים מתקתקים את זה ומנגבים הדמעות כבר אחרי 2 דקות. מצד שני, לכו תדעו, אולי גברים בוכים פחות וקצר יותר כי הם מתפדחים?

בכי גברים ונשים

בחזרה לנשים, כי בשבילן בכלל פתחנו את הנושא הזה. ההסבר ללמה הן בוכות יותר לא נגמר בשק דמעות קטן, כי יש עוד כמה גורמים וכמו שאפשר לנחש, הם קשורים להורמונים. כשבדקו מה ההבדל בין דמעות של בכי רגשי לבכי פיזי (זה שיוצא כשחותכים בצל, למשל) גילו שהדמעות הרגשיות מכילות הורמון בשם פרולקטין שמופרש כשמתרגשים. ונחשו מה, כמות הפרולקטין בגוף הנשי גבוהה ב60% מזו שקיימת אצל גברים.

ואם העניין של ההורמונים לא משכנע אתכם מספיק, אז נעדכן אתכם שכשבדקו חולים שמטופלים נגד סרטן הערמונית, מצאו שהם בוכים יותר. למה? ובכן, זה קשור לעובדה שהם לוקחים תרופות שמורידות את רמת הטסטוסטרון בגוף ומעלות דרמטית את שכיחות מקרי ה"אני לא בוכה, פשוט נכנס לי משהו לעין" המוכרים.

אז בגדול, כן, נשים שופכות יותר מי מלח באזור העיניים, אבל אל תבואו אליהן בטענות – דברו עם המאפיינים והמתכננים של הגוף האנושי, כי הם אחראים לעניין הזה.

באמצעות: Science of us

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...