פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נראית תמונת השער המזעזעת בגליון החדש של קוסמופוליטן

לרוב, תמונות השער של מגזין הנשים הפופולרי ביותר בעולם "קוסמופוליטן" מורכבות מתבנית קבועה ופשוטה: תמונה סקסית של כוכבת הוליוודית/דוגמנית/שחקנית/זמרת הורסת. אלא שמי שיניח את ידו על אחד העותקים של גיליון קוסמופוליטן החדש שיצא בפברואר הקרוב ברחבי בריטניה, צפוי להיתקל בהפתעה חכמה, עוצמתית ובעיקר מזעזעת.

תמונת שער קוסמופוליטן

תמונת השער השערורייתי והפרובוקטיבית על הגיליון החדש כוללת תמונה של בחורה שנראית כאילו היא נחנקת ומנסה לחלץ את עצמה. בשילוב עם עטיפת הניילון מסביב לגיליון שכאילו כולא את הצעירה מתקבלת תמונה מחרידה ועוצמתית שפשוט אי אפשר להתעלם ממה. בתחתית התמונה, מופיע הכיתוב המסביר את הסיפור מאחורי התמונה.

אי שם בשנת 2003 נרצחה באכזריות שפיליה אחמד, צעירה בריטית ממוצא פקיסטני, על ידי שני הוריה לאחר שסירבה להתחתן בכוח עם השידוך שהם מצאו עבורה. בעקבות "הפגיעה בכבוד המשפחה" חנקו אותה ההורים למוות מול עיניהם של האחים שלה והשליכו את גופתה, שנמצאה רק שבועות אחר כך, לנהר.

המחווה החריפה והמאוד יצירתית הזו של מגזין קוסמופוליטן למקרה הטראגי של שפיליה, עוררה הדים רבים בעולם והיא חלק מקמפיין להעלאת המודעות לתופעת אלימות נגד נשים על רקע "כבוד המשפחה", תופעה שגוררת מעל 5000 מקרי אלימות ורצח בבריטניה בכל שנה ומתרחשת לצערנו לא מעט גם בישראל. הקמפיין כולל גם סרטון קצר בן 7 שניות המציג יד שקורעת את העטיפה של הגיליון ולכאורה משחררת את אותה בחורה בתמונה לחופשי.לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...