פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

קוקה קולה משיקה מותג חלב חדש בסדרת מודעות פרובוקטיביות

הפוסט הזה עוסק בשלושה דברים לא בריאים במיוחד עם פוטנציאל אינסופי לכאב בטן: קוקה קולה, חלב וסקסיזם. או, אם לדייק: מודעות פרסום חדשות של מותג החלב מבית קוקה קולה שמקבלות ים של ביקורת כי הן סקסיסטיות.

אבל לפני הכול: מה לקוקה קולה ולחלב? ובכן, מסתבר שהחברה הציגה לפני שבוע את FairLife, חלב הפרימיום אולטרה מסונן או שקר כלשהו שלה החדש שלה, שגם אמור להיות יקר יותר מחלב הרגיל. למה שאנשים יקנו מוצר כה מיותר? אין לנו מושג. למה אנשים שותים זבל מוגז כמו קולה? אנשים עושים דברים מוזרים.

קולה מודעות 1

איפה היינו? אה, כן, המודעות. אז בקוקה קולה מתכננים להשיק את החלב עם סדרת מודעות שיופיעו בהן תמונות שהן מחווה לכל מיני אייקונים נשיים, אבל עם טוויסט חלבי. זה גם הזמן לספר שהתמונות האלה צולמו בכלל לפני שנה למטרה אחרת לחלוטין לגמרי: ללוח שנה של נערות פין-אפ.

קולה מודעות 2

אז מה הבעיה? ובכן, הבעיה היא שאותן דמויות נשיות בתמונות לובשות רק חלב וזה – איך נאמר בעדינות – קצת יותר מדי גוף ופחות מדי בגדים בשביל למכור משהו שזורקים לתוכו קורנפלקס. ייתכן והבעתיות נעוצה גם בזה שזה קצת נראה כאילו הנשים הפרישו את החלב בעצמן ועל עצמן.

קוקה קולה מודעות פרסום

אחרי שהקמפיין נחשף באתר ביזנס אינסיידר, ועוד לפני שעלתה מודעה אחת לאוויר, הביקורת הקוטלת כבר בכל מקום. הטענה המרכזית היא שקוקה קולה מחפיצים נשים כדי למכור חלב, טענה שדי קשה להתווכח איתה. אם זה לא מספיק, אז יש לא מעט אנשים שבטוחים שבלי קשר ובנוסף לכל – גם מדובר בקמפיין גרוע למדי. ויש מצב לא רע שהם צודקים.

התמונות המקוריות עליהן מתבססות מודעות הפרסומת של קוקה קולה:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

*בניגוד לאמונה הרווחת, קולה לא עוזרת לטפל בכאבי בטן, אז חלאס עם המיתוס הזה.

תמונות: Jaroslav Wieczorkiewicz

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...