מיד תעברו לכתבה...

דלג
פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

20 תמונות הזויות של בתים שבעליהם לא הסכימו לפנות אותם, אז הקבלן בנה מסביבם

מכירים את הקטע הזה שקבלן דופק לכם בדלת ומבקש מכם אישור להרוס לכם את הבית תמורת פיצוי מינימלי כדי שיוכל לנצל את השטח לבניית מגדלי מגורים גבוהים או מרכז מסחרי עצום שישלשלו לכיסו ארגזים של כסף? אוקי, נכון, במציאות העניינים לא בדיוק עובדים ככה, אבל לא מעט אזרחים בישראל מצאו את עצמם בשנים האחרונות כחלק מתהליכי פינוי-בינוי למיניהם, שלרוב מסתיימים בהסכמה של הדיירים לפנות את ביתם תמורת דירה גדולה ויקרה יותר בעתיד.

בסין, מדינה בה מזמן הפסיקו לספור את כמות האנשים, התהליכים הללו קורים חדשות לבקרים בעקבות הצורך התמידי בדירות למגורים ובמרכזים מסחריים, אלא שבמקרים רבים, האזרחים המסכנים שבסה"כ ביקשו להמשיך לחיות את חייהם הצנועים בשלווה וללא הפרעה לא ממש מרוצים מהעניין וכספי הפיצויים המוצעים להם לא מספקים אותם.

אולם, בניגוד לישראל בה התנגדות של כמה דיירים עלולה לעכב פרויקטים ולתקוע אותם בין גלגלי הבירוקרטיה במשך בשנים ארוכות, בסין ההתנגדות הזאת לא ממש עוצרת את הקבלנים, והתוצאה היא מאות בתים ובניינים שניצבים בודדים בלב אתרי בניה כשמסביבם הולכים ונבנים מרכזים מסחריים, מגדלי מגורים כבישים או אתרי בניה. הבתים הללו זכו לכינוי בתי-מסמר, וסדרת התמונות הבאה מציגה כמה תמונות מדהימות וחסרות היגיון שלהם.

בית בודד קבור באמצע הכביש בנאניג שבמחוז גואנגשי ז'ואנג בסין. התמונה צולמה באפריל 2015, כאשר על פי הדיווחים, הבעלים של הבית לא הצליח להגיע להסכם פיצוי הולם עם הרשויות המקומיות.

1

בנין בן 6 קומות עומד בודד במרכזו של אתר בניה בשנג'ן, בתמונה שצולמה באפריל 2007. בעלים של הבניין ואשתו סרבו להסכם הפיצוי שהציע הקבלן שתכנן לבנות מרכז מסחרי באזור, ודרשו ממנו נכסים בשווי דומה או שילוש כספי הפיצויים שהציע להם.

2

קאו וונשיה, בעל הבית הזה, מדליק זיקוקים כדי לחגוג את יום העצמאות הסיני כשברקע דחפור שעובד במרץ על הריסת שאר הבתים באזור, בתמונה שצולמה בפברואר 2010. בני המשפחה סרבו לפנות את ביתם כדי להכשיר את השטח לפרויקט מסחרי ענק בטענה שסכום הפיצוי נמוך מדי.

3

בניין בן חמש קומות שניצב באמצע כביש מהיר במחוז ג'ג'יאנג, בתמונה שצולמה בנובמבר 2012. זוג קשישים שמחזיק את הבניין בבעלותו סירב להתיר את הריסתו בטענה כי דמי הפיצוי לא מספיקים לבניה מחודשת של הבנין במקום אחר. הבית שלהם הוא היחיד שנותר עומד על נתיב הכביש שנסלל לאורך העיירה.

4

קאו מינג יאן, ביתה של קשישה בת 75 בעל בית-מסמר, משוחחת עם עיתונאים כשברקע בית המריבה במחוז אנהוי, בתמונה שצולמה בינואר 2010. גם במקרה הזה, מסרבת משפחת של הקשישה לפנות את הבית בטענה כי סכום הפיצויים נמוך מידי.

5

בניין חצי הרוס, גם הוא במחוז אנהוי, ניצב בודד במרכז אתר בניה שמיועד להפוך למרכז מסחרי, בתמונה שצולמה בשנת 2010.

6

סוף סוף, בעלים של בית מסמר שהסכימו בסופו של דבר לפנות אותו לאחר שביתם נותר היחיד שעדין עומד במרכז אתר בניה שמיועד להפוך לבנייני דירות ענקיים.  בתמונה שצולמה בינואר 2008 ניתן לראות את הבית רגע לפני שהוא קורס לאחר שבעליו הגיעו להסכם פיצוי ראוי עם הקבלן.

7

בית בודד ניצב בלב כיכר מול קניון ענק במחוז הונאן, שנת 2007. כפי שאתם רואים, העובדה שבעלי הבית סירבו להתפנות ממש לא הפריעה לקבלן להקים מרכז מסחרי ענק מסביבם.

8

עוד בית מריבה במחוז ג'ג'יאנג שנותר הבנין היחיד שעדין עומד על תילו בלב שטח שעתיד להפוך למרכז מסחרי. לנו הוא קצת מזכיר את "דירה להשכיר".

9

המשפחה שגרה בבית הזה במחוז הוביי מסרבת להתפנות ולקבל את הסכם הפיצויים. התמונה צולמה בשנת 2013.

10

"מבקש במלוא הכוח מהממשלה להעניש את הקבלן שהרס לי את הבית. תחזירו לי את ביתי" נכתב בשלט על הבית הזה, שעומד בלב אתר בניה בו עתידים להיבנות מגדלי מגורים. התמונה צולמה בשנת 2008 במחוז אנהוי.

11

בית-מסמר במחוז ג'יאנגסו, בתמונה שצולמה בשנת 2008. גם במקרה הזה מסרבים הבעלים להתפנות ודורשים דמי פיצוי גבוהים יותר.

12

מחוז צ'ונגקינג, 2009. הבעלים מסרב להתפנות בגלל מחלוקת על הפיצוי.

13

למרות שזרם החשמל והמים שלו נותק, הבעלים של הבניין הזה סירב לפנות אותו בגלל כספי הפיצויים הנמוכים בתמונה שצולמה במחוז יונאן, 2010.

14

אישה תולה כביסה במרפסת ביתה שעתיד להיהרס כדי לפנות מקום לפרויקט מגורים חדש.

16

בית בודד בן 3 קומות ניצב באמצע כביש מהיר במחוז לויאנג.

17

בית על גבעה במרכז אתר בניה.

19

ולסיום, בנין שלם שסירב להתפנות ומצא את עצמו במרכזו של מחלף ענק. בהצלחה לכולם.

20

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...