פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

שוק הסלולר בישראל: השוד, הגניבה, האונס והלקוח הטמבל

בשעות האחרונות הרשת גועשת על מקרה של בחור נחמד בשם נתן ברנד (לשעבר מנחה בערוץ הילדים). נתן, כעשרות אלפי ישראלים במשך ההיסטוריה של חברות הסלולר בישראל נדפק ונשדד. שיטת מצליח הישראלית והמוכרת חדרה לחשבון הבנק שלו ומאותו רגע החלה הדגירה, הוא שלהם, ובמקרה הזה – של סלקום שפשוט התיישבה לו בחשבון הבנק, וטענות חוזרות ונשנות על עוול נתקלו בחומת "אתה הסכמת".ברנד, הוא כמובן לא הראשון ולא האחרון שנדפק על ידי חברות הסלולאר. מאות אלפי לקוחות נשדדו במרוצת העשור האחרון, כמו במקרה של הדס ימיני שנפגשה אתמול ראש בראש עם סלקום בבית המשפט ומקרים רבים נוספים מהסוג הזה, שהרשת מפוצצת בהם.

למען האובייקטביות: מקרים דומים התרחשו, מתרחשים ויתרחשו בכל חברות הסלולר.

השוד

נתן ברנד, הגיע ביום מן הימים למוקד השירות של חברות הסלולר משום שאבד לו מכשיר סלולרי (את פרטי המקרה תוכלו לקרוא כאן), אנשי המכירות המשומנים והמתוגמלים שמיומנים במקרים כאלו דחפו לו מכשיר מודם סלולרי שאין לו צורך בו, אתם יכולים להגיד עד מחר "אבל הוא לקח את המכשיר. אשמתו!" אז לא. כי נתן לא ביצע שימוש במכשיר, ובנוסף נגבו ממנו 80 ש"ח "??דמי שירות??" על המכשיר הסלולרי הקודם. עד כאן סיפור מוכר, נכון? נכון.

עוד בפטריה:
>> אונס מנטלי: הרהורים על הפרסומת החדשה של סלקום
>> הסחטנות הרגשית של סלקום

הגניבה דפוס התנהגות של הנוכלים מ 'כלבוטק'
נתן לא שם לב לחיובים. נתן, בדיוק כמונו לא בדק את חשבון הסלולר מדי חודש וזו אולי הטעות היחידה שלו, אך אם תנסו להזכר "בתקופת הזהב" של חברות הסלולר תדפיסי החיוב היו כל כך לא ברורים שכמעט היה בלתי אפשרי להבין מילה מהכתוב בהם, ובמיוחד היה קושי בלהבין את שיטת החיובים המוזרה שחברות הסלולר נקטו בה, ולא במקרה – זו הייתה השיטה.

התמונה שפרסם נתן ברנד כמחאה נגד סלקום
התמונה שפרסם נתן ברנד כמחאה נגד סלקום

האונס
כשהאסימון נופל, והוא נופל בסופו של דבר – האדם מתמלא בזעם, זעם שגורם לו להתנהג כאדם שנשדד על בסיס חודשי – ישירות מחשבון הבנק. באותו רגע לוחם הצדק מתעורר ועושה ככל שביכולתו להפסיק את השוד ורחמנא לצלן, אפילו לבקש את הכסף חזרה. אני לא יודע אם ניסיתם לעמוד מול חברות הסלולר בעברכם אבל המשימה היא כמעט בלתי אפשרית, שיחות הטלפון, הגעה למוקדי השירות ופנייה בפקסים כמעט תמיד נתקלת בחומה ענקית בצבעים סגול, כחול או כתום. אי אפשר להשיג אותם, אי אפשר לדבר איתם והכי מאכזב – בסופו של תהליך אתם אלו שתרגישו אשמים שלא בדקתם שלא שמו לכם משהו במשקה (משל חוזה ההתקשרות האכזרי).

הלקוח הטמבל
נתן אינו הלקוח הטמבל, אלא כולנו. תקופה של כמעט 10 שנים בהם חברות הסלולר גבו מהלקוחות בממוצע 350 ש"ח לחשבון יחיד שהורכב מאנגימות בלתי ברורות עד היום "עמלת גלישת דור שני", עמלת שיחה, עמלת SMS, עמלת חוזה, שינוי חבילה, מעבר בין מסלולים, ניתוק חשבון, קנס יציאה על סך מאות ואלפי שקלים, ועוד ועוד ועוד רעות וחולות.

חברות הסלולר גילגלו עשרות מיליארדי שקלים במשך השנים, אז מה הייתה הבעיה להקשיב ללקוחות כמו נתן? מה הייתה הבעיה לשים איש שירות אחד בודד בכל מוקד מכירות שיטפל באלפי ועשרות אלפי עוולות כאלו? הייתה בעיה. אלוהים יודע מה היא היתה, אבל כנראה שהיתה.

היום כשאנחנו מביטים לאחור כל מה שנותר לנו הוא להתאכזב מהחזירות שהונהגה כאן במשך שנים – דוגמה לכך היא טבלה שמצאתי היום (באמצעות אתר רוטר), טבלה שלא משקרת – טבלה שמראה לכולנו כמה נשדדנו, נגנבנו ונאנסנו על ידי אותן חברות: איפה אותם מנכ"לים של חברות הסלולר שמכרו לנו חבילה של 100 דקות ו-100 SMS במחיר של 199 ש"ח, איפה הנאומים של אותם מנכ"לים שטענו "שככה זה בכל העולם" ושאלו "המחירים הסופיים ואין להן לרדת"?

טבלת מחירים סלולאר
מתוך אתר rotter.net

לא תמצאו זכר לאותם נאומים כי מדובר היה בפרה חולבת. חברות הסלולר גנבו מאיתנו כי יכלו, וטבלת המחירים שמפורטת כאן היא הדוגמה הניצחת לכך שחברות הסלולר יכלו לגבות פחות, ובחרו ביותר. רק כי הן יכלו. למצוא התנצלות על התקופה החזירית הזו זו משימה בלתי אפשרית, כי להודות בגזל זה לפגוע במותג, אז מה עדיף? זה ברור! להוציא פרסומות מהזן הכי נאלח שקיים, מסוג זו:


הם אלו שיקחו חסות על הפגנות?! אם זו לא צביעות מחליאה, אז מה כן? אין לי ציפיות מחברות הסלולר, יש לי ציפיות מאיתנו – שנבין שהחברות האלה מוכרות לנו כבר שנים את הלוקש הגדול ביותר "כולנו משפחה אחת" ואני שואל – אם דוד שלכם היה עוקץ וגונב אתכם, איך הייתם מתייחסים אליו?

גולן טלקום, רמי לוי ויופון מחכים לכם. תנדדו, בעבר "נדידה" לחברה אחת הייתה מאלצת אתכם לשלם אלפי שקלים, היום זה לגמרי בחינם.

לסיום, נקודה למחשבה: תנסו לחשוב על משמעות קנס היציאה – תבינו את מימדי הנוכלות ותגידו לי אם אתם מעוניינים להשאר לקוחות בחברות שהנהיגו קנס חולני וחזירי מהסוג הזה.

תגובת סלקום לסטטוס של נתן ברנד:
"החברה מצטערת על הטעות שחלה בחשבונו של נתן ברנד, יצרה איתו קשר ופנייתו מטופלת. יש לציין כי זיכוי מלא  עבור שרותי הבלקברי הועבר לחשבונו  והוא יוכל לראותו בתוך שני ימי עבודה.  עוד יצוין כי מאחר והלקוח לא עשה שימוש בחבילת הגלישה עבור המודם שברשותו, לפנים משורת הדין הוחלט לבטל את החיוב ויועבר זיכוי לחשבונו”.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...