פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מצמרר: צעירה שנכנסה לניתוח קיסרי לא דמיינה שתתעורר 6 ימים אחרי ותגלה את הדבר המזעזע הבא

לפני קצת פחות מחצי שנה, בדצמבר 2015, הגיעה אלה קלארק לבית החולים הקרוב לביתה כשהיא בשבוע ה-36 להריונה, וסובלת מדימום. קלארק, בת 31 ואם ל-7 ילדים נוספים, שידעה בדיוק מה מצפה לה בבית החולים לאור ניסיון העבר, ידעה שהיא עתידה לעבור ניתוח קיסרי בעקבות סיבוך מוכר בשם “שליית פתח” שמתרחש סטטיסטית באחד מכל 200 הריונות, סיבוך שגורם במקרים רבים לדימומים שדורשים מעקב מתמיד.

הרופאים שבדקו אותה בישרו לה שהתינוקת בסדר גמור ושזה הזמן לבצע את הניתוח ולהוציא אותה אל אוויר העולם. אלה, שילדה את בנה הבכור כבר בגיל 18, חוותה לידה ראשונה טראומטית, ולכן החליטה מראש שכל הילדות הבאות שלה יהיו בניתוח קיסרי, כך שלמרות שהפעם היה זה סיבוך רפואי ולא החלטה מושכלת שאילצו אותה לעבור ניתוח כזה, היא הייתה מוכנה מנטלית לעניין וכלל לא דמיינה שמהניתוח הזה היא תתעורר רק 6 ימים מאוחר יותר, ותגלה שהחלום על לידה רגועה של בת חדשה יהפוך לסיוט של חייה.

אלה קלארק 3

“לא דאגתי בכלל, אבל הייתי מאוד נרגשת לפגוש כבר את הבת החדשה שלי” מספרת אלה. “אני זוכרת שכמה רגעים לפני שהרדימו אותי, אמרתי לבעלי איאן שאני כל כך שמחה כי במהלך ההריון כבר חלמנו על חופשה משפחתית עם כל 8 הילדים שלנו”

אלה נלקחה לחדר הלידה, שם החלו הרופאים לבצע בה את הליך הניתוח הקיסרי אלא שאז, חצי שעה בסה”כ מתחילת הניתוח וכמה דקות אחרי שיצאה התינוקת החדשה רוז לאוויר העולם, החלה קלארק לאבד כמות גדולה של דם בעקבות סיבוך שלייתי שעשוי להיות נפוץ אצל נשים שעברו כמה ניתוחים קיסריים בעבר.

אלה קלארק 11

לאור הסיבוך המסוכן שעשוי היה לפגוע באיברים שלה, ואחרי שאיבדה יותר מ-6 ליטרים של דם. החליטו הרופאים לבצע כריתת רחם ועירוי שכלל 5 מנות דם, כדי להציל את חייה. לאחר שמצבה התייצב, היא הורדמה באופן יזום והועברה לטיפול נמרץ להשגחה. אבל אז הכל הסתבך.

על פי טענות המשפחה, הרופאים היו אמורים לבדוק את האם בכל שעה לאור מצבה הרגיש והדימום הפנימי הפוטנציאלי, אבל בפועל, שכחו לבדוק אותה במשך שש שעות רצופות וגורליות, בהן הדם ברגליים שלה החל להתקרש ומנע זרימת דם מחזורית ותקינה אל החלק התחתון של הרגליים.

כאשר הרופאים הבחינו בהתדרדרות במצבה, הובהלה אלה לחדר הניתוח כשהיא עדין מורדמת וכלל לא מודעת למה שמתרחש. 2 מנתחים נאבקו להציל את הרגליים שלה אבל זה היה מאוחר מדי. קריש הדם איים לפגוע גם בשאר מערכות הגוף, ולאחר התייעצות עם בעלה השבור נאלצו לכרות את 2 רגליה מתחת לקו הברך, על מנת להציל את חייה.

אלה קלארק 1

לאחר 8 שעות של ניתוח ו-5 ימים בהן הייתה בתרדמת, התעוררה אלה משנתה כשהיא לא מודעת לדרמה הגדולה שהתרחשה ולכמות הזמן שעברה, ומשוכנעת שהרגע יצאה מהניתוח הקיסרי.

“אני זוכרת את הרגע בו התעוררתי. חשבתי שהניתוח הקיסרי בדיוק הסתיים וציפיתי לרגע בו יניחו את ביתי הקטנה בזרועותיי. לא היה לי מושג שהייתי בתרדמת” מספרת אלה.

אלה קלארק 7

“במקום, הרופאים בישרו לי ששתי רגליי נכרתו בגלל סיבוכים. הייתי מסוממת עדין ולא ממש הבנתי מה קורה. בדיוק כשהתחלתי לקלוט, הניחו את רוז בידיים שלי והעתיד המוגבל שלי התחיל לרוץ לנגד עיני. בכיתי וגם בעלי בכה, ורק החיוך של הקטנה גרם לנו להיות מאושרים לרגע”.

23 ימים מאוחר יותר, השתחררה אלה מבית החולים כשהיא מלווה בבעלה, בתחושות מעורבות של שיברון לב וכאב עצום מהולים בשמחה על הילדה החדשה. 4 חודשים מאוחר יותר, קיבלה פרוטזות חדשות וגם לאחר שעות ארוכות של פיזיותרפיה ואימונים, היא עדין מתקשה ללכת על רגליה ומתניידת באמצעות כסא גלגלים.

אלה קלארק 2

אלה קלארק 8

כעת היא מתכננת להגיש תביעה נגד בית החולים בטענה שהרופאים יכלו למנוע ממנה להגיע למצב הזה אך התרשלו בתפקידם.

“הייתי אמא שמעורבת בכל דבר שקשור לילדים. לוקחת אותם לבית הספר, משחקת איתם בפארק ורודפת אחריהם בחצר. עכשיו אני לא יכולה לעשות כלום מהדברים האלה. הילדים מפחדים להסתכל על הרגליים שלי כשהן לא מכוסות וחוששים שאאבד עוד איברים בכל פעם שאני מגיעה לטיפול בבית החולים”.

מבית החולים נמסר בתגובה כי הם מצטערים על המקרה הקשה, ושולחים את איחולי ההחלמה לאם הטרייה, אך בשלב הזה לא יכולים להגיב מעבר לכך.

אלה קלארק 9

מידע נוסף: Daily Mail

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...