פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הקופאית שאלה ילדה בת שנתיים אם היא רוצה "בובה שיותר דומה לה" וזו התגובה המבריקה שהיא קיבלה

ילדים קטנים הם יצורים די טובים. הם רק רוצים לשחק בבובות ובצעצועים ולהיות עם חברים שלהם. אין להם זמן לשטויות כמו לשים לב לצבע או גזע של אנשים סביבם. אלו רעיונות שמבוגרים מכניסים בכוח לראש שלהם, רעיונות שלא עוזבים ומלווים אותם גם כשהם גדלים והופכים להיות אנשים מבוגרים שרואים צבע וגזע.

ואם אתם רוצים הוכחה לזה שילדים פשוט לא מתעניינים בצבע עור או בגזע, אז אתם תאהבו את הסיפור המעולה הזה, על ילדה בת שנתיים בשם סופיה ברנר שגרה בדרום קרוליינה בארצות הברית. ההורים שלה נתנו לה לבחור מתנה לכבוד זה שהיא נגמלה מחיתולים והיא רצתה בובת רופאה. חוץ מזה שהבובה היא רופאה, היא גם שחורה. עבור סופיה זאת לא בעיה, אבל בכל זאת, מדובר בדרום קרוליינה, אז לאנשים יש בעיות.

בובה

לקופאית בחנות היה מה להגיד על הבחירה של סופיה וגם סופיה לא נשארה פריירית. הנה הסיפור כמו שאמא של סופיה, ברנדי, פרסמה בפייסבוק:

בובה שחורה

והנה התרגום לעברית:

"ניק ואני אמרנו לסופיה שאחרי חודש אחד שבו היא תעשה קקי בסיר, היא תוכל לבחור לעצמה מתנה. היא, כמובן, בחרה לעצמה בובה חדשה. האובססיה אמיתית.

בזמן שעמדנו בקופה, הקופאית שאלה את סופיה אם היא הולכת למסיבת יום הולדת. שתינו הבטנו בה ולא הבנו מה היא רוצה. הקופאית הצביעה על הבובה ושאלה אם היא בחרה אותה לעצמה או לחברה.

סופיה המשיכה להסתכל עליה בלי להבין ואני אמרתי לקופאית שזאת מתנה לסופיה לכבוד זה שלמדה להשתמש בסיר. האישה הסתכלה עליי במבט מסוקרן ושאלה את סופיה "את בטוחה שזאת הבובה שאת רוצה, מותק?".

סופיה ענתה לה ואמרה "כן בבקשה". הקופאית ענתה לה: "אבל הבובה הזאת לא נראית כמוך. יש לנו הרבה בובות שיותר דומות לך".

מיד התרגזתי, אבל לפני שבכלל הצלחתי לומר משהו, סופיה ענתה "כן, היא כן דומה לי. היא רופאה כמו שאני רופאה. ואני ילדה יפה וגם היא ילדה יפה. רואה את השיער היפה שלה? והסטטוסקופ?". למרבה המזל, הקופאית החליטה לסגת ורק ענתה "כן, זה נחמד".

ההתנסות הזאת רק חיזקה את האמונה שלי שאף אחד לא נולד עם ההבנה שצבע הוא עניין עקרוני. צבע מגיע בצבעים אחרים ממש כמו שיער ועיניים וכל גוון עור הוא יפה."

בובה3

הרשת, מן הסתם, לא נשארה אדישה לסיפור. חוץ ממאות אלפי לייקים ושיתופים והמון תגובות מפרגנות ומילים חמות לסופיה, הורים רבים גם העלו תמונות של הילדים שלהם על בובות בצבע עור שונים. כל הילדים החמודים האלה מובילים רק למסקנה אחת: ילדים לא רואים צבע. רק המבוגרים, המאפנים, מתעקשים להמשיך עם הגזענות שלהם.

בובה4 בובה5

באמצעות: boredpanda

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...