פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הניסיון לשבור שיא עולם בהפרחת בלוני הליום נגמר בקטסטרופה

בלונים הם קישוט חגיגי ומקסים לכל הדעות ואין בו לכאורה שום דבר בעייתי או מאיים. טוב נו, אולי מלבד אלה שיש להם פוביה מבלונים ופיצוצם המבהיל. עם זאת, בקליבלנד של 1986, קרה משהו שמוכיח שגם יותר מדי (הרבה יותר מדי) ממשהו מתוק ויפה, עלול להיות קטסטרופלי, מזיק ואף מסוכן.

הכל התחיל בניסיון – שבמחשבה שטחית היה נראה מגניב לגמרי אך התברר כאסון מיסודו – לשבור שיא עולם בשחרור כמות עצומה של בלוני הליום אל האוויר בו זמנית. הצלם טום שרידן, היה זה שהצליח ללכוד את המאורע היפהפה והכאוטי בעדשת מצלמתו, לפחות את הרגעים המרהיבים שלו.

למקרה שתהיתם, 1.5 מיליון בלונים נופחו בהליום, נשמרו תחת רשת עצומה ולבסוף הופרחו לאויר, באירוע שנקרא Balloonfest ’86. למרבה האירוניה, מארגני האירוע (United Way) יזמו אותו למטרות צדקה, אך לבסוף, הנזק שנגרם עלה על סכום הכסף שגויס.

balloonfest-86-united-way-cleveland-balloon-disaster-5

אז מה כבר יכול להשתבש בהפרחת בלונים אתם שואלים?

בתור התחלה, תחזית מזג האוויר לאותו יום הייתה סערה, וכשהגשם אכן הגיע, הוא הרטיב את הבלונים וגרם להם לרדת את הקרקע מבלי להתפוצץ. רוב הבלונים נחתו על פני ימת אירי, כשהם מסכלים את עבודת החיפוש וההצלה של משמר החופים אחר שני אנשים שסירתם התהפכה. בלתי אפשרי היה לאתר ראשים המתאמצים להשאר מעל פני המים בין מליוני הבלונים שכיסו את האגם הענק, ומאוחר יותר הם אכן נמצאו מתים.

כמו כן, גרמה האנדרלמוסיה לבהלה בקרב מספר סוסי מירוץ יקרים שפצעו את עצמם כתוצאה מכך, מה שהביא את בעליהם לתבוע פיצויים. אמנם הבלונים היו מחומר מתכלה, אך מלבד הנזקים שכבר צויינו, הם גם היוו מטרד ברחובות העיר לא מעט זמן עד שהתפרקו ונעלמו אחרי חודשים ארוכים.

בשורה התחתונה: תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם חושבים להפריח מיליון וחצי בלונים, הא?

balloonfest-86-united-way-cleveland-balloon-disaster-6

balloonfest-86-united-way-cleveland-balloon-disaster-1

balloonfest-86-united-way-cleveland-balloon-disaster-2

balloonfest-86-united-way-cleveland-balloon-disaster-3   balloonfest-86-united-way-cleveland-balloon-disaster-9

מקור: cleveland.com | Flickr 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...