פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לבחורה הזו שסובלת מחרדה נמאס שאנשים לא מבינים אותה אז היא פרסמה תמונה חריפה שמסבירה את הכל

עבור מרבית האנשים צמד המילים "התקף חרדה" לא אומר יותר מדי. למרות שכל אחד יכול להיכנס לויקיפדיה בלחיצת כפתור ולקרוא על ההפרעה הזו, רובינו מעדיפים להכיר אותה מרחוק או לא להכיר אותה בכלל, ויותר מכך, בטוחים שמדובר ב"מחלת נפש" שאף אדם שאנחנו מכירים לא חווה אותה. אלא שבפועל, חרדה היא נחלתם של אנשים נורמטיביים רבים, ובגלל המודעות הנמוכה אליה, הם סובלים בשקט ומתקשים להסביר לסביבה את מה שהם מרגישים כשהיא מתפרצת במלוא עוצמתה.

בריטני ניקול, אמנית מייקאפ ואמא לילד קטן הסובלת גם היא מהתקפי חרדה תכופים, החליטה שנמאס לה להתחבא בתוך הארון, ויותר מכך, נמאס לה שאנשים מסביבה פשוט לא מבינים מה היא עוברת ונוטים לזלזל בתחושות שלה כשהיא מנסה לדבר על זה.

בפוסט חריף ועוצמתי שפרסמה בפייסבוק, מנסה בריטני להסביר מה בדיוק אומרת המילה חרדה, ומה הן התחושות שהיא מביאה איתה בכל פעם שהיא תוקפת. אל הפוסט היא צירפה תמונה שלה באמבטיה, תמונה שצולמה בשעה 3 לפנות בוקר, באחד מהתקפי החרדה שלה.

וכך היא כותבת:

חרדה זה כשאתה מתקשה להכניס אוויר לריאות. חרדה זה להתעורר ב-3 לפנות בוקר בשינה טרופה כי הלב שלך לא מפסיק לפעום בחוזקה. חרדה זה להישבר לרסיסים במהירות תוך כמה רגעים. חרדה זה להילחץ מדברים שאולי הם אמיתיים ואולי הם לא. חרדה זה לפנות לגורל ולשאול אותו איך יכול להיות שמי שיצר אותי גורם לי להרגיש ככה? חרדה זה להתקשר לאח או אחות שלכם 3 שעות לפני שהם מתעוררים לעבודה בתקווה נואשת שיענו כדי להיפטר מהתקף החרדה.

חרדה היא מקלחת ב-2 לפנות בוקר. חרדה זה מצבי רוח משתנים כהרף עין. חרדה היא מעין עקצוץ תמידי ותחושת אי נוחות שלעולם לא עוזבת. חרדה היא בחילה. חרדה זה לבכות דמעות אמיתיות וכואבות. חרדה זה להתכווץ, חרדה זה חושך. חרדה זה להמציא תירוצים לסיבה בגללה אתם מתנהגים ככה. חרדה היא פחד. חרדה היא דאגה. חרדה סוחטת אתכם נפשית ופיזית, חרדה היא אמיתית. חרדה היא מריבה עם בן הזוג שלך למרות שאתם לא כועסים על כלום. חרדה זה לאבד את זה לגמרי בגלל משהו קטנטן שמציק לך. חרדה היא פלאשבקים, חרדה היא "מה היה קורה אם", חרדה היא המון "מה קרה?" ו"אני לא יודעת".

לתחושות שאתם מרגישים יש חשיבות! גם אם אנשים אחרים לא מכירים אותן ולא חווים אותן זה לא הופך אתכם למשוגעים או פחות טובים. לכמה מהאנשים הכי מצליחים בעולם יש התקפי חרדה. זו לא אשמתכם וזה לא הסוף. אתם חזקים, אתם אינטילגנטים, אתם אמיצים ואתם שווים המון.

אם אי פעם תרגישו שאתם זקוקים למישהו לדבר איתו, בבקשה אל תהססו לפנות לעזרה. אני לעולם לא אתבאס אם מישהו שזקוק לי יעיר אותי ב-2 בלילה לשיחת טלפון.

הפוסט המצמרר הזה של בריטני גרף קרוב לחצי מליון שיתופים וזכה לעשרות אלפי תגובות של גולשים שהחלו לשתף גם הם בחרדה הפרטית שלהם ועל הדרך הביעו תמיכה בבחורה האמיצה שהוכיחה שלמרות שחרדה מרגישה לפעמים כמו קרב בודד ואבוד מראש, יש דרך לקבל עזרה, ובכך פתחה דלת חדשה של תקווה לאנשים רבים שהרגישו כמוה ושמרו בבטן.

לפרסום המקורי בעמוד הפייסבוק של בריטני

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...