פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

30 תמונות מדהימות של חיות מפהקות שיגרמו לכם לרצות ללכת לישון

 פיהוק, הוא ללא ספק אחת התופעות המוזרות והמצחיקות הקיימות בקרב בני אדם וחיות. למרות שאין הסבר חד משמעי לסיבה בעטייה אנו מפהקים, הוכח מעל לכל ספק כי פיהוק הוא דבר מדבק. תופעת הפיהוק המדבק חוצה מינים כך שכלב למשל, יכול להתחיל לפהק כשיבחין בבעלים שלו מפהק, ולהיפך. יותר מכך, מספיקה תמונה של אדם אחר מפהק או אפילו אזכור של המילה 'פיהוק' על מנת לגרום לנו לפהק. למעשה, קיים סיכוי גבוה שלא תצליחו לסיים לקרוא את הפוסט הזה בלי שפיהקתם לפחות פעם אחת.

כאמור, ישנן מספר סיבות משוערות אפשריות הגורמות לפיהוקים. הראשונה והמוכרת יותר היא עודף פחמן וחוסר חמצן בדם, הגורם לגוף לרצות לשאוף כמות גדולה של אויר פנימה. סיבות אפשריות נוספות הן מצבי רוח משתנים המשפיעים על הכימיקלים במוח, או לחילופין ויסות חום הגוף.

אז למה פיהוקים מדבקים? התשובה די פשוטה: אמפתיה. פיהוק חוזר הוא הדרך הבסיסית ביותר הטבועה בנו, להביע אמפתיה. כך לדוגמא, פיהוק של אדם זר ישפיע עליכם פחות מפיהוק של בן או בת הזוג, ויותר מכך, אנשים בעלי מוגבלויות רגשיות הם בעלי סבירות נמוכה להידבק מפיהוק של אדם אחר.

פטריות נוספות: 25 סימנים לכך שהעצלנות שלכם כבר מזמן עברה כל גבול

סדרת צילומים מקסימה שפורסמה ב-Bored panda, מתעדת מגוון חיות בזמן שהן מפהקות. חתולים, כלבים, ציפורים, ינשופים, שועלים ורבים אחרים, כולם נתפסו בעדשת המצלמה ברגע כל כך אנושי של שיעמום, עייפות או סתם חוסר מעש. אגב, היונק היחיד שאינו מפהק אף פעם, לא תאמינו, היא דווקא הג'ירפה. כנראה שהחמצן זורם הרבה יותר טוב בגובה שתי קומות.

צפו בתמונות הנהדרות, ואם תצליחו לא להירדם באמצע, אתם מוזמנים גם לשתף אותן עם החברים, או עם חיות המחמד שלכם.

 

21

22

23

24

25

27

28

29

30

31

33

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...