פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

האם תצליחו לזהות את החיות המוכרות הללו כשהן עם קרחת?

לא רק בני אדם סובלים מהתקרחות ונשירת שיער. הבעיה הזאת, שתוקפת אחוז גבוה מהגברים בעולם וגם נשים רבות, מתקיימת גם אצל החברים הטובים שלנו, בעלי החיים.

אלא שבניגוד להתקרחות הגברית הטיפוסית ונשירת השיער הנשית, בקרב בעלי החיים מדובר בתופעה הרבה פחות שכיחה, שנגרמת מגורמים שונים: גנים בעיתיים, מחלות עור למיניהן, מחסור בויטמינים, בקטריות ולעיתים אף מהתבגרות והזדקנות טבעית של הגוף.

קצת מצחיק לנסות ולזהות את החיות שאנחנו מכירים ואוהבים במראה החדש והחלקלק שלהן, אבל גם ללא פרווה, מדובר ביצורים מתוקים להפליא, שכל אחד מהם נותר ללא שיער בנסיבות שונות, דרמטיות יותר או פחות.

לפני שאתם קוראים את ההסברים על כל אחד מבעלי החיים כאן, המופיעים מתחת לתמונותיהן, נסו לנחש קודם באיזו חיה אתם מביטים. בחלק מהמקרים זה קל, אבל אנחנו חותמים על זה שלא תצליחו לאסוף 15 ניחושים נכונים. אגב, למודאגים ביניכם, כל בעלי החיים כאן בריאים לחלוטין מלבד בעיות העור שלהם.

חיות עםקרחת 2

חיות עם קרחת 1

הארנב המתוק הזה נולד בשנת 2009 והפך לסנסציית רשת עקב היותו קירח. כמה חודשים לאחר מכן, הצליח הארנבון להצמיח שיער והפך לארנב "רגיל" כמו שאר חבריו.

חיות עם קרחת 3 חיות עם קרחת 4

דולורס הדובה לקתה באבדן שיער פתאומי בגן חיות בגרמניה. זו לא הפעם הראשונה בה דובות נקבות לוקות בסימפטום הזה והמומחים מעריכים כי מדובר בבעיה גנטית.

חיות עם קרחת 5 חיות עם קרחת 6

בטי, קיפודה שחיה במקלט חיות בבריטניה, היא בריאה לחלוטין ודומה לכל שאר הקיפודים מלבד העובדה שהיא קרחת. לא ברור מה גרם לה לאבד את הקוצים, אבל כאמור, לקיפודה שלום.

חיות עם קרחת 7 חיות עם קרחת 8

אוסקר היא נקבת תוכי מסוג קוקאטו , שעקב גילה המתקדם (35), לקתה במחלת מקור ונוצות שגרמה לה לתלוש לעצמה את כל הנוצות כי חשה שהן מפריעות לה.

חיות עם קרחת 9 חיות עם קרחת 10

לעיתים, בעלי חיים מפתחים זיהום פרוותי שגורם לשיער שלהם לנשור. התופעה מאוד שכיחה בטבע, ובמקרה הזה, מדובר בראקון (דביבון9 מתוק שאיבד את פרוותו. היא תצמח שוב.

חיות עם קרחת 11 חיות עם קרחת 12

סנאים קירחי םהם לא תופעה שכיחה. נשירת הפרווה שלהם נובעת ככל הנראה ממחלות עור שנגרמות בעקבות קרדיות ובקטריות.

חיות עם קרחת 13 חיות עם קרחת 14

הסקיני-פיג שתמונה הוא אחד מקרובי המשפחה של חזיר הים (שרקן או Guinea Pig אם תרצו). העור הורוד והמצחיק שלו מעניק הסבר ראוי לעובדה שהיצור הזה מכיל את המילה "חזיר" בשם שלו.

חיות עם קרחת 15 חיות עם קרחת 16

הפינגווין המתוק הזה נולד ללא נוצות ונדחה עלי ידי ההורים שלו אי שם בגן חיות בסין. עובדי המקום הסבירו עי הסיבה לקרחת הזו היא ככל הנראה קושי של הרך הנולד עיכול מזון ותזונה לקויה. העובדים לקחו את הפינגווין תחת חסותם, טיפלו בו ולאחר זמן קצר הוא התאושש והצמיח מעיל פרווה משלו וגם חזר לחיק משפחתו.

חיות עם קרחת 17 חיות עם קרחת 18 חיות עם קרחת 19

עכברושים קירחים נוצרים כתוצאה מהזדווגויות בין מינים שונים של עכברשים. לצערנו, עכברושים קירחים משמשים מושא מחקר מצויין במעבדות חקר, ומספקים אינפורמציה חשובה לגבי מערכות חיסוניות, מחלות כליות ועוד.

חיות עם קרחת 20

כמו בני אדם, גם קופים סובלים לעיתים מ"אלופסיה" או התקרחות אם תרצו, תופעה שגורמת להן לאבד את כל שיער גופם. היצורים המסכנים הללו, מושכים מבקרים רבים לגני החיות בכדי לצפות בתופעה.

חיות עם קרחת 21

חיות עם קרחת 22

הכלבים בתמונות הן כלבים מסוג "Peruvian Hairless", והם לא מצמיחים פרווה. הכלבלב בתמונה העליונה הוצע לנשיא אובמה לאחר שנבחר לנשיאות, בעיקר בזכות העובדה שאחת מבנותיו אלרגית לפרווה, והכלב הזה כאמור, קירח לחלוטין וידוע כמתאים במיוחד לבעלי אלרגיה.

חיות עם קרחת 23 חיות עם קרחת 24

החיה המוזרה בתמונה היא קרמן, וומבט (חיית כיס אוסטרלית) תינוקת, וכפי שאתם רואים, היא קירחת לחלוטין. וומבטים אמורים לשהות בשק של אמם בשבעת החודשים הראשונים לחייהם, אך קרמן המסכנה חולצה מהכיס של אמה הגוססת בגיל 3 חודשים בלבד, ונותרה קירחת.

חיות עם קרחת 25

הבבון נטולת השיער הזאת נצפתה באיזור זימבבואה וכנראה איבדה את שיערה עקב אלופסיה (מחלת התקרחות).

חיות עם קרחת 26 חיות עם קרחת 27

ממש כמו במקרה של הוומבט, גם גור הקנגרו הזה לא זכה לצבור את מלוא הזמן הנדרש בכיס של אמו לאחר שזו נטשה אותו בגן חיות בגרמניה. הגור הקטן נזקק לטיפול צמוד מצוות המקום, אשר דאג לשמור אותו תמיד בסביבה חמימה שתפצה על המחסור בפרווה טבעית.

חיות עם קרחת 28

האוגר הסורי בתמונה נטול פרווה ככל הנראה בגלל הפרעה גנטית שנוצרה בגלל זיווג של שני אוגרים בוגרים הנושאים את הגן של חוסר שיער.

מקור: Bored Panda

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...