פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נראית היום הבחורה האנורקסית שתיעדה את תהליך ההחלמה שלה באינסטגרם במשך שנתיים

לפני קצת יותר מחמש שנים, כשהייתה בסה"כ בת 15, החליטה אמילי לי (20), צעירה נורבגית יפהפייה, שהיא מפסיקה לאכול. היא לא רצתה להיראות כמו דוגמנית, ולא הרגישה שמנה, אבל דיכאון גיל הנעורים ממנו סבלה גרם לה לחפש דרכים להתמודד עם החיים, וההקפדה על אכילת כמויות קטנות מאוד של אוכל העניקה לה תחושה כאילו היא שוב נמצאת בשליטה על חייה.

אמילי לי אנורקסיה 3

בשנת 2012, כשהיא בת 17, הגיעה אמילי לתת משקל חמור וזו גם הייתה הפעם הראשונה שהיא הבינה שהיא לוקה באנורקסיה, הפרעת אכילה חמורה שגרמה לה לגופה הכחוש להיראות כמו אוסף של עור ועצמות. כפי שכולנו יודעים, הסיפורים על צעירים וצעירות שלקו באנורקסיה לרוב לא נגמרים עם הפי אנד, אלא שלאמילי היו תכניות אחרות ולפני כשנתיים, כשהיא במשקל הנמוך ביותר אליו הגיעה, החליטה לאשפז את עצמה ולהילחם במחלה.

אמילי לי אנורקסיה 27

"עברתי תקופה קשה בשנות העשרה שלי. רציתי רק להיעלם. המצאתי לעצמי חוקים מוזרים בנוגע למה מותר ומה אסור לי לאכול, מתי, איפה ובאיזה כפית אשתמש. החוקים הללו העניקו לי תחושת ביטחון ושליטה, אבל בפועל, איבדתי אחיזה והצורך בשליטה השתלט עלי בכל אספקט של החיים" סיפרה אמילי.

אמילי לי אנורקסיה 2

אמילי לי אנורקסיה 26

לאחר האשפוז, כאשר הצליחה לעבור את השלב הקריטי בו הגוף צריך להתרגל מחדש לתזונה מאוזנת ולאחר שחייה יצאו מכלל סכנה, החליטה אמילי להתמודד עם המחלה שלה בדרך יוצאת דופן, ולשתף את תהליך ההחלמה שלה עם העולם. היא פתחה פרופיל אינסטגרם ומאז, במשך כשנתיים, היא מתעדת את תהליך השיקום והעליה במשקל שלה ומפרסמת בכל יום תמונות חדשות שלה ושל האוכל שהיא אוכלת: ארוחות גורמה, קינוחים, פאסט פוד ועוד, ולמעשה, הפכה מאנורקסית, לבלוגרית אוכל פופולרית עם למעלה מ-50 אלף עוקבים.

אמילי 1

"נמאס לי לראות את החברים והמשפחה שלי מודאגים. פעולות יומיומיות פשוטות הפכו בלתי אפשריות ומצאתי את עצמי אט אט מבודדת מהסביבה שלי", מספרת אמילי על הסיבות שהובילו אותה לצאת למלחמה הגדולה של חייה. "לא היה רגע קסום בו הייתה לי הארה.  אלו היו אוסף רגעים שגרמו לי לבחור בתהליך ההחלמה. המחשבה על כך שאעביר את חיי לבד, או ליתר דיוק, עם המחלה, הפכה יותר מפחידה מהמחשבה שאצטרך לאכול. לא רציתי להיות יותר 'הבחורה האנורקסית ההיא', רציתי להיות אני".

אמילי לי אנורקסיה 9

כאמור, יותר משנתיים חלפו מאז החל תהליך ההחלמה של אמילי, וכפי שתוכלו לראות בסדרת התמונות הבאה, היא נראית פשוט מדהים, עם המון אושר ושמחת חיים שמתפרצים מבעד לתמונות. לפני כשנה היא הוכרזה סופית כ"בריאה", אך כמובן, למרות שמבעד לצילומים כל הסיפור הזה נראה קל, אמילי נלחמת בכל יום ועוד צפויה לה דרך ארוכה עד להחלמה מלאה, הן גופנית והן פסיכולוגית.

אמילי לי אנורקסיה 4

אמילי 3

התמונות הנפלאות של אמילי לי הצליחו לכבוש את הרשת, ומעבר לכך, מעוררות השראה בקרב אנשים שנמצאים גם הם בסיטואציה דומה, ויכולים לשאוב כוחות מהסיפור הפרטי של אמילי, שמתקדם בצעדי ענק לעבר סוף טוב. הנה עוד כמה תמונות מאלבום השיקום של אמילי.

אמילי לי אנורקסיה 8 אמילי לי אנורקסיה 5 אמילי לי אנורקסיה 6 אמילי לי אנורקסיה 7 אמילי לי אנורקסיה 10

אמילי לי אנורקסיה 18אמילי לי אנורקסיה 11

אמילי לי אנורקסיה 15 אמילי לי אנורקסיה 16 אמילי לי אנורקסיה 17 אמילי לי אנורקסיה 19 אמילי לי אנורקסיה 20 אמילי לי אנורקסיה 21 אמילי לי אנורקסיה 22 אמילי לי אנורקסיה 24 אמילי לי אנורקסיה 25

קליק לביקור בפרופיל האינסטגרם של אמילי לצפייה בכל התמונות

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...