פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

נפלא: תיעוד מרתק בתמונות של קהילות אלטרנטיביות בישראל

סטטיסטית, רובנו חיים בצורה די נורמטיבית – אתם יודעים, בבית עם ארבע קירות שיש בו הורה אחד או שניים, ילדים, מלא מכשירי חשמל, משכנתא וכל שאר הדברים שמהם מורכבים בתים.

בקצה של הסקאלה יש אנשים שהדרך הזאת פחות מתאימה להם והם בחרו לחיות בקהילות או קומונות. חלק מהם ייסדו ברחבי הארץ קהילות אקולוגיות, שהחברים בהם חיים ירוק, מתחברים לטבע, גרים במבנים סביבתיים, מגדלים את האוכל שלהם, מחנכים את הילדים בעצמם. או במילים אחרות: לא נכנעים לתכתיבי החברה: לא משלמים משכנתא, לא מתמכרים לצרכנות, לא אוגרים שטויות ושומרים על החיים פשוטים.

אבישג שאר ישוב, צלמת עיתונות מוכרת, יצאה לפני שנתיים לצלם קהילות כאלה עבור עיתון כלכלי. אחרי שהיא חזרה הביתה והכתבה התפרסמה, היא הבינה שיש משהו בצורת החיים הזאת שממש מסקרן אותה, אז היא לקחה את המצלמה שלה והמשיכה לחרוש את הארץ ולחפש קהילות אלטרנטיביות. מאז, במשך שנתיים, היא ביקרה בלא מעט נקודות כאלה וחקרה אותן. באופן טבעי, הפרויקט הזה שלה זכה לשם "פרויקט הקהילות" והוא מתעד חלק חשוב, צבעוני ומיוחד מהחיים בישראל, חלק שרבים מאיתנו לא ראו מעולם ולא ידעו על קיומו.

התמונות שצולמו פורסמו במגזינים בארץ ובחו"ל וגם באלבום בפייסבוק של שאר ישוב, שם זכו לכמות יפה של שיתופים. והנה הן גם כאן, תמונות מרתקות שקשה לנחש שצולמו בארץ. האנשים, המבנים, האווירה – הכל נראה קצת כמו תיעוד של טיול מגניב בדרום אמריקה או של היפים בסיקסטיז. כן, גם אנחנו לא חשבנו שאי פעם נקנא באנשים שגרים באוהל, אבל הנה, זה הולך לקרות גם לכם.

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (1)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (29)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (2)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (3)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (4)

alternative communities carmit from Kadita

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (5)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (7)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (27)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (24)

alternative communitiesOuria from Kadita

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (25)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (10)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (14)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (16)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (28)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (18)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (22)

Photo by Avishag Shaar-Yashuv (23)

לדף הפייסבוק של אבישג שאר ישוב

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...