פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הצלמת הזאת תיעדה אנשים ב-7 בבוקר וב-7 בערב כדי להראות איך אנחנו משתנים במהלך היום

את הרגע הזה בו אנחנו פוקחים את העיניים בבוקר וקמים לראשונה מהמיטה בדרך ליום חדש, כל אחד מכיר: העיניים המזוגגות והפקוחות למחצה, השיער המבולגן והפרוע שנראה קצת כמו קן של ציפורים, השפתיים היבשות והטעם הגבולי ההוא בפה שנאספים יחד כדי להעניק לנו את "מראה הבוקר" הידוע לשמצה. כמובן, באותה סיטואציה מוכרת, הדבר האחרון שאנחנו רוצים לראות מול הפנים שלנו זו מצלמה, וזה בדיוק מה שהופך את סדרת התמונות הבאה לכל כך מיוחדת.

לאורך השנים האחרונות, עם התפתחות הטכנולוגיה והשתלטות הרשתות החברתיות על חיינו, הלכה והתפתחה גם המודעות העצמית שלנו. אלא שיחד עם היתרונות ביכולת לברור את התמונות שלנו ולדאוג שתמיד נראה נפלא, איבד דור הסלפי את התמימות והפגיעות שלו אי שם בדרך.

החיפוש אחר התמימות שאבדה הוא זה שהוביל את ברברה לווינס, צלמת בלגית מוכשרת, ליצור את "7 בבוקר – 7בערב", פרויקט מיוחד במסגרתו צילמה אנשים שונים לסדרת תמונות כפולות שצולמו באותו היום: הראשונה במהלך 5 הדקות הראשונות לאחר שהתעוררו בבוקר, והשניה כשהם מתוקתקים ומלאי ביטחון בשעות הערב. כפי שתוכלו לראות, התוצאה הסופית מסקרנת מאוד ומוכיחה עד כמה גדולים ההבדלים בין המראה הטבעי והפגיע שלנו, למראה עמוס המסכות שאנחנו לובשים בהמשך היום.

שבע בבוקר שבע בערב 1

"בשעות הבוקר, אנשים עדין לא מספיקים ללבוש את המראה המלאכותי שלהם" אומרת ברברה. "הרגשתי שהרגע בו אנחנו פוקחים את העיניים זה הזמן היחיד ביום בו אין שום שכבת הגנה מעלינו. תמיד הערצתי את הרגע המפחיד הזה בו המודעות שלנו מתעוררת מחלום למציאות".

ברברה מספרת כי חווית הצילום על הבוקר היתה מיוחדת ומדהימה, אבל היה פרט אחד קטן שהיא לא לקחה בחשבון: "חשבתי שיהיו לי 20 דקות בערך לצלם את תמונת הבוקר, אלא שבפועל, הברק העייף הזה בעינייים של המצולמים נעלם תוך 5 דקות. יכלתי ממש להבחין כיצד השליטה על הפנים והגוף שלהם חוזרת אליהם במהירות, וכיצד הפגיעות הולכת ונעלמת".

אספנו עבורכם 20 תמונות נבחרות מתוך הפרויקט, ואתם מוזמנים לבקר בגלריה המלאה באתר הרשמי של הצלמת (לינק בסוף הפוסט).

שבע בבוקר שבע בערב 2

שבע בבוקר שבע בערב 3

שבע בבוקר שבע בערב 4

שבע בבוקר שבע בערב 5

שבע בבוקר שבע בערב 6

שבע בבוקר שבע בערב 7

שבע בבוקר שבע בערב 8

שבע בבוקר שבע בערב 9

שבע בבוקר שבע בערב 10

שבע בבוקר שבע בערב 11

שבע בבוקר שבע בערב 12

שבע בבוקר שבע בערב 13

שבע בבוקר שבע בערב 14

שבע בבוקר שבע בערב 15

שבע בבוקר שבע בערב 16

שבע בבוקר שבע בערב 17

שבע בבוקר שבע בערב 18

שבע בבוקר שבע בערב 19

שבע בבוקר שבע בערב 20

צילומים: Barbara Iweins

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...