פרסום קריאייטיב ותופעות רשת
aliexpress whatsapp group

בחירות 2013: חוכמת ההמונים במבחן באפליקציית הצבעה מיוחדת

בעוד כארבעים ימים, יתקיימו הבחירות בישראל, שינעלו את אחת מערכות הבחירות היותר הזויות שהתקיימו כאן. בכל יום צצות הפתעות חדשות, מפלגות חדשות ופוליטיקאים משחקים ביניהם במשחק הכיסאות. בהתאם להתפתחויות הרבות, כמעט בכל יום מתפרסם סקר חדש המנסה לחזות את תוצאות הבחירות. פרויקט חדש של חברת בלונד 2.0, סוכנות העוסקת במדיה חברתית, מנסה לחזות את חלוקת המנדטים הסופית, באמצעות אפליקציה מקורית, המתבססת על חכמתם ודעותיהם של גולשי הפייסבוק.

הניסוי הלא מדעי שזכה לשם “חכמת ההמונים”, מנסה לבדוק האם כמות גדולה של ישראלים שישתתפו בניסוי, יוכלו לחזות בצורה טובה את התוצאות הבחירות. האפליקצייה המיוחדת, מאפשרת לכל גולש לעדכן את הצבעתו פעם ביום בהתאם להתרחשויות ולדעותיו, ובכל סוף שבוע מפיקה דוח מצב עדכני על תמונת חלוקת המנדטים על פי הצבעת הגולשים.

מחלקים את המנדטים בין המפלגות (צילום מסך מתוך פייסבוק)

בחברת בלונד 2.0 משתפים פעולה עם חדשת ערוץ 2, וגם שם ידווחו על התוצאות כפי שהתקבלו על ידי האפליקציה, בכל שבוע. בסוף ההצבעה לא תוכלו אמנם לראות את התוצאות בזמן אמת נכון לרגע הצבעתכם, אך אם תעקבו אחרי עמוד הפייסבוק של בלונד, תוכלו להתעדכן גם אתם בכל שבוע, במצב ההצבעה הנוכחי.

מדובר ללא ספק בניסוי מעניין, ובחברה מבהירים כי אין להם רצון לקרוא תיגר על הסוקרים המובילים והמוכרים בארץ כמו מינה צמח וקמיל פוקס. אתם מוזמנים להשתתף בניסוי ולהצביע באמצעות האפליקציה. כמובן, האנונימיות מובטחת, והאפליקציה אינה דורשת מכם אישור על שימוש במידע ו/או פרטים אישיים.

בחברת בלונד 2.0 נמסר כי “מספר ההצבעות עומד על מספר אלפים, חוכמת ההמונים מפתיעה אותנו לטובה ואנחנו לא רואים עד כה תוצאות בלתי הגיוניות או סבלתי סבירות”. בהחלט יהיה מסקרן לעקוב אחרי התוצאות ולבחון אותן בסופו של דבר אל מול נתוני הסקרים וכמובן, נתוני האמת.

לאחר סיום ההצבעה (צילום מסך מתוך פייסבוק)
aliexpress whatsapp group

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...