פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחורה הזאת שתתה 20 פחיות רדבול ביום במשך 4 שנים וזה מה שקרה לה

מרי אולווד, בת 26 מאנגליה ואמא לילד בן 3, פיתחה התמכרות למשקאות אנרגיה והגיעה למצב שהיא שותה בכל יום 20 פחיות רדבול, במשך 4 שנים רצופות. לפני שנה לאחר שהרגישה כאבים עזים בצד הגוף, נאלצה להתפנות לבית החולים. בסריקת ה-MRI שעשו לה גילו שהכבד שלה כפול מהגודל הנורמלי.

הרופאים שעברו על הבדיקות שלה היו בטוחים שמדובר בבחורה אלכוהוליסטית עד שהיא הסבירה להם שהיא בכלל מתנזרת ממשקאות חריפים אך מכורה למשקאות אנרגיה. רק לשם השוואה: ב-20 פחיות רדבול יש כמות סוכר ששווה ל-17 חטיפי מרס ביחד עם כמות קפאין של 16 כוסות קפה. והבחורה הזאת היתה שותה את זה בכל יום באופן קבוע.

1

ריכוז הסוכר הגבוה במשקאות הללו יכול לגרום למגוון בעיות בריאותיות במידה וצורכים אותו בצורה מוגזמת ובמקרה הזה התפתחה אצלה בעיית כבד שומני. מחלה שרוב החולים בה אינם מרגישים בקיומה, וניתן לזהותה רק בבדיקת אולטרסאונד. כבד שומני יכול להוביל למחלות כבד סופניות או להשתלת כבד.

לשמחתנו לפני 5 חודשים, מרי נגמלה לחלוטין ממשקאות האנרגיה אליהם היתה כל כך מכורה, ולאחר שעשתה בדיקת כבד לאחרונה גילתה לשמחתה שהוא חזר לגודל ולתפקוד רגיל.

2

האמא הצעירה מבריקסטון, אנגליה, סיפרה לדיילי מייל: "הרגשתי שהייתי צריכה כל הזמן לשתות את זה, לא חשבתי ולא היה לי כל כך איכפת מהנזק שזה עושה לגוף שלי. אם לא הייתי מקבלת את הפחית רדבול שלי המצב רוח שלי היה יורד והייתי עצבנית ותמיד הייתי דואגת שיהיה לי אחד בקרבת מקום. בהתחלה הרגשתי שזה נתן לי אנרגיה אך עם הזמן זה כבר לא עזר לי באותה מידה ורק נשאר הצורך הבלתי נשלט לשתות את זה."

"התחלתי לשתות רדבול בגיל 22 בתקופה שהרגשתי שאני צריכה עוד קצת אנרגיה כדי להעביר את יום העבודה. בתחילה הרגשתי שזה עוזר לי להיות יותר נמרצת ועירנית אך עם הזמן ההשפעה של המשקה היתה מתקצרת וזה היה גורם לי לצרוך עוד ועוד עד שהגעתי לקצב של 20 ביום. "

"המחשבה שכל אחד יכול לקנות משקאות אנרגיה בכל מקום ובכל זמן מדאיגה אותי וצריכה להדאיג אנשים רבים אחרים. לפי דעתי צריך לנהוג בזה ממש כמו באלכוהול וסיגריות.

4

במהלך 4 השנים העלתה משמעותית במשקל וגדלה ב-8 מידות בהיקף המכנסיים שלה. היא מספרת שלא היתה שותה שום דבר חוץ מרדבול בתקופה הזאת. אך מאז אותו ביקור בבית החולים מרי שינתה את הדיאטה שלה והחליפה את הרדבול במים. היא מספרת שבמהלך החודש הראשון לאחר שהפסיקה לחלוטין היא הרגישה תסמיני גמילה, כאילו מדובר היה בהתמכרות לסמים קשים כגון קוקאין, הרואין וכו'. מאז הגמילה היא ירדה במשקל וכאמור הכבד שלה חזר לגודל ותפקוד נורמלי.

3

באמצעות הדיילי מייל

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...