מיד תעברו לכתבה...

דלג
פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

פעוט ניגרי בן שנתיים שננטש לאחר שהוריו חשבו שהוא מכשף, חולץ לאחר 8 חודשים ברחוב

פעוט ניגרי כבן שנתיים נמצא משוטט ברחובות כשהוא כחוש, מורעב ועורו מלא בטפילים. הילד האומלל חולץ על ידי פעילת סיוע דנית בשם אניה רינגרן-לאבן שמצאה אותו והחליטה להעניק לו סיוע ולהציל את חייו לאחר שהוריו נטשו אותו לפני כשמונה חודשים בטענה שהוא "ילד מכשף".

לכאורה, מדובר בסיפור הזוי, אך מסתבר שאלפי ילדים ניגרים ננטשים על ידי הוריהם ומושלכים אל הרחובות, או למעשה אל מותם, כי הוריהם משוכנעים שהם מכשפים. בחלק מהמקרים אותם ילדים סובלים מהתעללות וחווים עינויים, על לא עוול בכפם.

הפעילה הדנית שהצילה את חייו של הפעוט, פרסמה השבוע בפרופיל הפייסבוק שלה סדרת תמונות המתעדות את הרגע הראשון בו אחזה בילד הקטן והצנום בזרועותיה ואת תהליך השיקום המורכב שהוא עובר כעת כדי לנסות ולחזור לחיים.

התמונות הקשות ומלאות התקווה פורסמו ברחבי העולם ועזרו לאניה לגייס באמצעות הרשתות החברתיות יותר ממיליון דולר שיסייעו לטיפול הרפואי בילד ולבניית בית חולים מיוחד לטיפול בילדים נטושים. הנה הסיפור בתמונות.

כאמור, הילד הקטן, בסה"כ בן שנתיים, ננטש על ידי הוריו בעקבות החשש שהוא "מכשף". בתמונה ניתן לראות את רגע המפגש הראשון בן אניה לפעוט, בו הוא זוכה סוף סוף ללגימה של מים טהורים.

ילד ניגרי ניצל 1

הפעוט, שבקושי למד ללכת כשננטש על ידי הוריו, שוטט ברחובות במשך 8 חודשים וניזון בעיקר מזבל ושאריות אוכל שזרקו לו עוברי אורח.

ילד ניגרי ניצל 2

הפעילה הדנית מצאה אותו ב-31 בינואר, והחליטה להעניק לו את השם Hope (תקווה).

ילד ניגרי ניצל 3

כשחולץ, הוא היה רזה מאוד, מורעב ומלא בטפילים שנצמדו לעורו וגרמו לו לפצעים חמורים ולזיהומים.

ילד ניגרי ניצל 4

הודות לטוב הלב של אניה, הוא זכה לטיפול רפואי צמוד שכלל בין השאר טיפול בטפילים ועירויי דם כדי לייצב את מצבו.

ילד ניגרי ניצל 5ילד ניגרי ניצל 6

לאט לאט מצבו מתייצב והוא מרגיש הרבה יותר טוב.

ילד ניגרי ניצל 7ילד ניגרי ניצל 8

"היום הוא הצליח לגייס כוחות להתיישב ולשחרר כמה חיוכים לאוויר. הוא ילד חזק מאוד" מספרת אניה.

ילד ניגרי ניצל 9ילד ניגרי ניצל 10

"זה מה שהופך את החיים ליפים ובעלי ערך, ולכן, כל מה שנותר לי לעשות הוא לתת לתמונות לדבר בעד עצמן" הוסיפה אניה הנרגשת. כאמור, בעזרת כמות התרומות האדירה, התקווה היא כי הופ הקטן יצליח לצאת לחיים חדשים וימצא משפחה מאמצת שתעניק לו חום ואהבה. כולנו מחזיקים אצבעות.

ילד ניגרי ניצל 11

קליק לביקור בפרופיל הפייסבוק של אניה רינגרן-לאבן

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...