פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מזעזע: סדרת תמונות מתעדת את חייה של ילדה בת שנתיים בצל ההורים הנרקומנים

לא פעם, אנו נתקלים סיפורים מזעזעים על חייהם הבלתי אפשריים של נרקומנים המכורים לסמים קשים, ועל מלחמת הקיום היומיומית שלהם. כאשר מדובר באנשים בוגרים שבחרו או התדרדרו לאורח חיים כזה, אפשר לטעון שאלו אנשים שגורלם נמצא בידם, אך מה קורה כאשר אל תוך התמונה העגומה הזו מתווספת תינוקת תמימה שנולדה לתוך חיים אפלים ועגומים?

פרוייקט הצילום המזעזע "משפחה אחרת" של הצלמת הרוסייה אירנה פופובה, מציג באמצעות סדרת תמונות לא קלות לצפייה את שגרת חייה של אנפיסה, ילדה בת שנתיים, שנולדה לזוג הורים נרקומנים. התמונות של פופובה עוררו לא מעט הדים ברשת והעלו שאלות מוסריות לא פשוטות בדבר תפקידה של הצלמת בסיפור הזה: האם היא יכולה לשמש משקיפה אובייקטיבית המתעדת את האמת, או שמחובתה לדווח על המקר להתערב בחיי המשפחה ולפעול למען הילדה?

הורים נרקומנים 9

הפרויקט עצמו נוצר כאשר הצלמת פופובה נתקלה בלילה, אמה של הילדה, כשהיא שיכורה ברחוב ולצידה עגלת תינוק. פופובה הציעה לאם השיכורה להשתתף בפרוייקט צילום והאחרונה התלהבה ולקחה את הצלמת לביתה, שם פגשה גם את בן זוגה פאשה, ואת אנפיסה הקטנה.פופובה ליוותה את המשפחה במשך כשבועיים, כשהיא מתעדת את חיי ההורות בצל הסמים, האלכוהול והמסיבות הבלתי נגמרות שמתרחשות בנוכחותה של אנפיסה.

קשה להתעלם מההרגשה הנוראית שהתמונות הללו מעבירות בגופו של הצופה. הרגעים הללו בהם אנפיסה משחקת עם הסיגריות של הוריה בזמן שאלו מרוחים כשהם מסטולים וישנים על הספה, או הסיטואציה בה הוריה משתמשים בה בכדי לקבץ נדבות עבור עוד מנת סמים הם קורעי לב, והתמונות בהחלט מעלות תהיות לגבי תיפקודן של הרשויות בכל הסיפור הזה.

בתמונה האחרונה תוכלו לראות את אנפיסה בגן הילדים. על פי הדיווחים, הרשויות לא לקחו אותה מהוריה, ואמה עזבה לאחרונה את המשפחה, וכעת אביה של אנפיסה הוא זה שמטפל בה.  מוזמנים לבקר באתר של פופובה לכל התמונות.

 פאשה, אביה של אנפיסה, עם אורח טיפוסי בדירה

הורים נרקומנים 15

הורים נרקומנים 10

אנפיסה משחקת עם הסיגריות של אמה בזמן שזו ישנה

הורים נרקומנים 5

 אנפיסה בעגלה בזמן שאמה חוזרת מעוד מסיבה שנמשכה אל תוך הלילה

הורים נרקומנים 2

 מביטה למטה מבעד לחלון בסיטואציה מסוכנת. על פי הצלמת, קיימת רשת ביטחון מחוץ לחלון

הורים נרקומנים 4

הורים נרקומנים 12

הורים נרקומנים 16

 עוד דוגמא למראות הקשים מהדירה

הורים נרקומנים 7

הורים נרקומנים 3

 אנפיסה נחה על הספה

הורים נרקומנים 9

הורים נרקומנים 1

הוריה של אנפיסה מקבצים נדבות מנהגים עבור "אוכל בשביל הילדה"

הורים נרקומנים 14

הורים נרקומנים 13

     ההורים נרגעים אחרי מרתון סמים ואלכוהול

הורים נרקומנים 6  הורים נרקומנים 8

  אנפיסה עם חבריה לגן. נמצאת כעת תחת משמורת של האב לאחר שהאם נטשה את הבית ואת המשפחה

הורים נרקומנים 11

מקור: BoredPanda, irinapopova.net

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...