פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

רק גאונים או סכיזופרנים יצליחו לענות נכון על 2 השאלות הקשות הבאות

אם נציב בפניכם בשורה 20 אנשים אקראיים, נספר לכם שאחד מהם לוקה בסכיזופרניה ואז נבקש מכם לזהות מיהו אותו אדם, הסיכויים שלכם להצליח ולא על ידי ניחוש אקראי, שואף לאפס. ההפרעה הנפשית החמורה הזאת, שמתבטאת בשלל תופעות קשות שאינן חיצוניות או פיזיות, היא לא פשוטה לאיתור ודורשת אנשי מקצוע מיומנים והמון מבחנים פסיכולוגיים מורכבים.

בין שלל התכונות המאפיינות אנשים הלוקים בסכיזופרניה יש גם אחת מסקרנת במיוחד ו-2 השאלות המבלבלות הבאות קשורות בדיוק אליה. לפני שנסביר לכם במה מדובר, אתם מוזמנים להעיף מבט על צמד התמונות ולנסות לענות על השאלות. ברגע שסיימתם, גללו מטה ותגלו מה בעצם התשובות שלכם אומרות.

שימו לב! נסו לענות בכנות לא עלי מה שנראה לכם שאתם אמורים לראות, אלא על פי מה שאתם רואים באמת.

האם המסיכה הזאת קמורה משני צידיה?

מסכה מסתובבת 1

האם המסכה מסתובבת בכיוון אחד קבוע או לשני כיוונים?

מסכה מסתובבת 2

תשובה

ובכן, כפי שאתם ודאי מבינים, המוח והעיניים שלכם הטעו אתכם. המסכה קמורה רק בצד אחד וקעורה באופן טבעי בצידה השני, ובנוסף, מסתובבת סביב צירה בכיוון אחד קבוע.

אז האם אתם גאונים או סכיזופרנים?

אם עניתם לא נכון על 2 השאלות: אל דאגה, אתם אנשים תקינים לחלוטין. אם עניתם נכון על לפחות אחת מהן, יש מצב טוב שזה הזמן להתקשר לקופת החולים שלכם ולתאם תור אצל פסיכיאטר. מדוע?

ובכן, המוח של אנשים "רגילים" נוטה להוליך את עצמו שולל בלא מעט סיטואציות. המוח לוקח בחשבון צורות ותבניות מוכרות ומתחשב בניתוח של אורות וצללים ויוצר תמונת מצב "מתוקנת" של האובייקט עליו אנחנו מביטים. בהתאם לקח, אנחנו בולעים את הפיתיון ומרגישים את האשליה האופטית, אם נרצה בכך או לא.

לאנשים הלוקים בסכיזופרניה אין את יכולות הדמיון הללו, כלומר המוח שלהם לא מסוגל לעשות את החיבור בין הפרטים השונים לכדי תמונה אחת כוללת. לכן, הם רואים את המסכה ממש כמו שהיא באמת – מסתובבת וזזה בכיוון אחד. לכן, סבירות גבוהה שגם אם עניתם נכון על השאלות, זה לא כי אתם לוקים בסכיזופרניה, אלא רק כי אתם מבינים מה אמור לקרות בתמונה הנעה, למרות שאתם כן רואים את האשליה האופטית הכפולה שמסתתרת בה.

אז מה הקשר לגאונים? לאנשים גאונים וסכיזופרנים יש כמה מאפיינים משותפים, למרות שלא ממש קשה להבחין ביניהם. מוחם של אנשים המוגדרים גאונים מסוגלים מסוגל לעבד את התמונה שהעיניים רואות בשתי הדרכים, זו של אדם רגיל וזו של אדם הלוקה בסכיזופרניה, ו"לזפזפ" ביניהם, כלומר, הם מבחינים באשליה מיד ואז יכולים לתכנת את המוח כך שיתעלמו ממנה לחלוטין, אם רק ירצו.

מקור: Bright side

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...